prawo

Mieszkańcy i ich wiedza o społeczeństwie

Edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Każdy z nas jest członkiem społeczeństwa. Każdy należy do jakiejś grupy społecznej, narodowej, zawodowej, lokalnej. Aczkolwiek nie każdy obywatel wie wszystko o swoim społeczeństwie. Tym samym nierzadko są gwałcone rozliczne przepisy i prawa obywateli, co wcale nie musi mieć miejsca.

Czym się trudni rzecznik patentowy? Vademecum dla ciekawych.

dokumenty
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy jest osobą trudniącą się ogólnie pojętą wizją towaru i wszelkich związanych z towarami problemów – logo, nazewnictwa, oznakowań i tego pokroju rzeczy. Choć zwykle jest kojarzony z pilnowaniem przynależności określonej osoby do określonego produktu lub technologii, rzecznik patentowy ma dużo innych obowiązków, ponieważ wykonuje wszelkie kroki w imieniu swojego klienta – zbiera stosowne dokumenty, sprawdza, czy nazwa, którą klient chce zastrzec ma szansę otrzymać ochronę urzędu patentowego i czy nie została wcześniej przez kogoś zgłoszona. Przyjęło się, że określa się go mianem zawodu zaufania publicznego.

Czy warto studiować prawo?

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Doskonale wiemy, że zapewnienie sobie nadzwyczaj atrakcyjnego wykształcenia bez wątpienia w znaczny sposób wpływa na poziom naszego życia. Wielu rodziców wobec tego decyduje się posyłać swoje dzieci do najlepszych szkół w okolic.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer