prawo

Mieszkańcy i ich wiedza o społeczeństwie

Edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Każdy z nas jest członkiem społeczeństwa. Każdy jeden przystaje do jakiejś grupy obywatelskiej, etnicznej, zawodowej, miejscowej. Aczkolwiek nie każdy obywatel wie wszystko o swoim społeczeństwie. Dlatego nierzadko są gwałcone rozliczne przepisy i prawa mieszkańców, co wcale nie musi mieć miejsca.

Czym się trudni rzecznik patentowy? Vademecum dla ciekawych.

dokumenty
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy jest osobą trudniącą się szeroko rozumianą sprawą towaru i wszelkich połączonych z towarami zagadnień – logotypu, nazewnictwa, oznaczeń i tego pokroju spraw. Chociaż często jest łączony z zastrzeganiem prawa założonej osoby do opisanego produktu lub technologii, rzecznik patentowy ma wiele innych zadań, bo robi wszelkie kroki w imieniu swojego zleceniodawcy – kompletuje stosowne dokumenty, sprawdza, czy nazwa, którą klient chce zgłosić do zastrzeżenia ma szansę uzyskać pieczęć urzędu patentowego i czy nie została wcześniej przez kogoś zgłoszona. Nie bez przyczyny określa się go mianem zawodu zaufania publicznego.

Czy warto studiować prawo?

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Doskonale wiemy, że zapewnienie sobie nadzwyczaj atrakcyjnego wykształcenia bez wątpienia w znaczny sposób wpływa na poziom naszego życia. Wielu rodziców tym samym decyduje się posyłać swoje dzieci do najlepszych szkół w okolic.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer