umiejętności

Współczesna matura w porównaniu do starego egzaminu

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy matura wygląda zgoła inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Uległ zmianie zakres wiadomości, jakie do tego testu trzeba umieć, jak również system nauczania do matury. Bierze się to między innymi z reformy edukacji, która wprowadziła gimnazja, a do tego skróciła czas nauki w liceum o rok.

Nasze lingwistyczne umiejętności - zobacz

kursanci
Autor: PitchPatch
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomość języka angielskiego okazuje się być w teraźniejszych czasach czymś w zasadzie oczywistym. Władanie nim to podstawowa umiejętność zarazem pracowników dużych firm, jak również turystów czy studentów. Nic w tym dziwnego, bowiem współcześnie świat to globalna wioska, która musi mieć swój własny kod do porozumiewania się. Na całe szczęście pośród wielu rozmaitych języków padło na angielski, który nie jest który nie jest trudnym językiem, a sam proces jego przyswajania może okazać się świetną przygodą.

Jak działać, aby osiągnąć zawodowy sukces? Najpewniejszej recepty nie ma, ale są dobre porady

kurs komputerowy
Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego typu umiejętności są przydatne w życiu? Na pewno społeczne, bo przecież nie można żyć w świecie bez relacji z innymi osobami, bez właściwego kontaktu, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie współpracować. Dzięki temu pracujemy, wymieniamy informacje, możemy kooperować, brać udział w jednym projekcie i tym podobne. Inną cechą umiejętności są także te nasze osobiste, jakie powodują, że jesteśmy najlepszymi pracownikami w swojej klasie.

Humanista vs. ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista powie, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, ukazując swoją przewagę w obecnej realności. Słowa humanisty niewątpliwie są zbyt mocne, bo świat jest za bardzo skomplikowany, żeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże powinniśmy potwierdzić, iż ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, albo przybici udają się do Urzędu Pracy.

O jakich zabawkach marzą współcześnie dziewczynki?

lalki Monster High
Autor: Malik Bagci
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki są najlepszym sposobem na zabawianie malucha. Nie ta kwestia jest najistotniejsza. Zabawka – choć wydaje się być tylko przedmiotem – jest metodą kreującą kreatywność, hobby oraz inteligencję naszej pociechy. Dodatkowo ma duży wpływ na charakter oraz kształtuje poczucie estetyki. Główne zastosowanie lalek z perspektywy nauki jest wykreowanie w naszym dziecku poczucia odpowiedzialności, szacunku względem otoczenia i dbania o własne rzeczy.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer