klocki

Home / klocki
W przeszłości rodzice, szczególnie w niezamożnych rodzinach, samodzielnie wykonywali dla dzieci zabawki. Mamy szyły maskotki bądź szmaciane lalki, z kolei ojcowie strugali drewniane klocki oraz samochodziki. Starsi Polacy cały czas pamiętają okres PRLu, kiedy sklepy świeciły pustkami i większość dzieci była zmuszona się zadowalać ograniczoną ilością zabawek, z trudem znalezionych przez rodziców.
Read More..

Zabawki przeznaczone dla niemowląt.

Większość osób ma w pamięci czasy, gdy w sklepach nie dało się dostać zabawek. Czasami widziało się drewniane pajacyki, czasem dość byle jaka lalka, ale widok półek pełnych pięknych zabawek był jedynie marzeniem. Do zabawy maluchy zazwyczaj wykorzystywały rzeczy na co dzień obecne w domu. Jakże wielką radość dawało złożenie zestawu perkusyjnego z garnków i zagranie długiego i głośnego koncertu.
Read More..
W nowym tysiącleciu wybór dobrych zabawek dla chłopców nie bywa zazwyczaj sprawą banalną. W natłoku firm zajmujących się sprzedażą zabawek łatwo się pogubić. Czy lepiej kupować nowoczesne zabawki czy te sprawdzone od pokoleń, które z nich najlepiej rozwiną kreatywność dziecka? Wiele zależy tu od personalnych wymogów dziecka,jak i od przyzwyczajeń. Zabawki dla chłopców najlepiej wybierać jednak z głową.
Read More..

Kup mi mamo fajne klocki

Klocki lego to nie tylko budowanie, czego tylko dusza zapragnie, co tylko wyobraźnia nam podsunie, klocki lego to też pudełka z przygotowanym scenariuszem, pokazują, co trzeba złożyć i o co chodzi w tej serii klocków, do takich serii zalicza się między innymi klocki lego castle. Fortece, które trzeba bronić przed smokami, księżniczki zamknięte w wieży, rycerze z mieczami, to istne szaleństwo które daje się wydobyć z lego castle. Niektóre osoby twierdzą, że z klocków lego się wyrasta i trzeba im głośno powiedzieć, że są w błędzie. Każdy bez względu na wiek, jeżeli mają więcej niż sześć lat – granica ustalona, bo młodsze dzieci mogą nie do końca rozumieć istotę gry, na sto procent będą się świetnie bawili tworząc coraz to nowe konfiguracje z klocków lego.
Read More..
Rok wypełniony jest okazjami do podarunków dla naszych ukochanych pociech. Wyszukując najlepsze produkty dla dzieci musimy mieć na względzie wiele aspektów. Na pierwszym miejscu stoją trzy cechy: trwałość, bezpieczeństwo oraz cena. Dlaczego jest to tak ważne dla rodziców?
Read More..
Jeżeli chodzi o zabawki, jakie bez wątpienia powinny znajdować się w każdym przedszkolu to o ich kupno powinny zatroszczyć się te osoby, które będą odpowiadać za sprawy zaopatrzeniowe. Naturalnie, wszystkie gadżety powinny być przystosowane do wieku maluchów, które danymi gadżetami będą się bawiły. Powinny być to też gadżety bezpieczne, posiadające adekwatne certyfikaty bezpieczeństwa. Dopiero, o ile to zostanie przypilnowane to można być pewnym, że zakupy zrobione są jak najlepiej. Zabawki w przedszkolu powinny być atrakcyjne dla dzieci a także mieć właściwości pozytywnie wpływające na rozwój każdego przedszkolaka.
Read More..
W ostatnim czasie niezmiernie wiele mówi się na temat roli zabawek edukacyjnych. Są one bowiem niejednokrotnie uznawane za najlepsze źródło nauki dla małych dzieci, których umiejętności poznawcze są jeszcze w mocnym stopniu ograniczone. W dniu dzisiejszym w sklepach zabawkowych możemy bowiem odnaleźć bez wątpliwości niezmiernie wiele propozycji, niemniej jednak nie wszystkie z nich są godne uwagi.
Read More..
Nasze pociechy spędzają na zabawie sporą część swojego dnia. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Należy zatroszczyć o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie istotną rolę w rozwijaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.
Read More..
Klocki zapewne większości ludzi kojarzą się ze wspaniałym czasem dzieciństwa: fantastyczne czasy, prawda? Zatem kiedy jesteśmy już dorosłymi osobami, musimy kreować świat dzieciaków tak, aby po długim czasie wspaniale wspominały ten czas.
Read More..
Kilka razy w roku powinniśmy liczyć się z niemałym wydatkiem, tym przeznaczonym na upominki. Nasze dorosłe kontakty niekiedy wykluczają udział w tym obdarowywaniu, naturalnie, każdy ma jakieś wydatki, z innej strony można o tym zapomnieć, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, co kupić. problematyka ta jednakowoż objawia się całkowicie odmiennie w sytuacji, kiedy obdarowywanym jest dziecko. W tej okoliczności musimy zawsze pamiętać o terminie (urodzin, imienin, świąt), a także skoncentrować się na idealnym podarunku.
Read More..
Rodzice, a szczególnie rodzice chrzestni, często łamią sobie głowę nad tym, jaki podarunek wybrać dla chłopaków w wieku ok. 10 lat. Obecna dostępność zabawek i ich różnorodność sprawiają, że dzieci w każdym wieku mają w swoim pokoju olbrzymie ilości samochodzików czy przytulanek. W tak bogatym asortymencie niełatwo wybrać taką zabawkę, która spodoba się synowi. Nie chodzi przecież o to, aby sprezentować kolejny pociąg z wagonikami, który jeszcze w tym samym dniu wyląduje w kącie. Należy jednak podkreślić, że producenci klocków lego rewelacyjnie wybrnęli z przedstawionej wyżej sytuacji, bo w pierwszorzędny sposób wyprodukowali zabawki, które dzieciom najprawdopodobniej nigdy się nie znudzą.
Read More..

Ewolucja klocków Lego

Ci z nas, którzy urodzili się w latach ’80 XX w, na pewno pamiętają czasy, w których zestawy lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach albo na zachodzie. Każdy chłopiec pragnął tego, aby ciocia przebywająca na zachodzie przysłała na urodziny najnowszy zestaw klocków Lego.
Read More..

Zabawa klockami dla każdego

Bez wątpienia większość starszych już nieco ludzi uważa, że dzieci w obecnych czasach nie interesują się już raczej żadnymi zabawkami, które były popularne w czasach ich dzieciństwa. W pewnym stopniu jest to niestety prawda, gdyż intensywny rozwój technologii wprowadził na rynek całe mnóstwo innych produktów dla dzieci – w obecnych czasach nierzadko dominują tutaj przykładowo same tylko gry komputerowe.
Read More..
W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, jak również same zabawki bardzo się zmieniły. Przede wszystkim jest ich dużo więcej i oprócz tradycyjnych lalek, plastikowych klocków lub samochodzików kupimy ogrom różnorodnych zabawek z wielu kategorii i każdego rodzaju. Bez trudu więc wybierzemy świetną zabawkę na przykład na prezent na urodziny dla własnego malucha.
Read More..
Jeśli przyjdą nam na myśl produkty lego, zaobserwujemy ogromną historię sukcesu. Brand, który w swojej historii odnosił tylko sukcesy, nie było zaś miejsca na niepowodzenia. Tak właściwie jest od początku, marka Lego odnosiła sukcesy, zjednując sobie rzesze wielbicieli na całym świecie. Nieujawnione są jednak niektóre informacje z historii tej marki. Prawdą jest że, w tamtym okresie tworzyły się firmy, które chciały wyprodukować takie klocki, ponadto, była firma, która zaczęła produkować niezwykle podobne klocki. W jaki sposób to się skończyło, jak zareagowała firma Lego?
Read More..
Obecnie zdołamy wyszczególnić wiele renomowanych i rekomendowanych marek i producentów, których produkty zawsze charakteryzują się najwyższą jakością. Z pewnością słyszałeś o takich markach, jak Venezia, Versace i Lego, które dziś są znane i modne na całym świecie.
Read More..

Jak radzić sobie z zakupem klocków?

Ulubiona zabawka znacznej ilości chłopców? Z pewnością typowe klocki są w stanie sprawić, że dzieciństwo takiego szkraba będzie piękniejsze. Wiadoma kwestia: nie jest łatwo kupić klocki dla swojego syna albo chrześniaka, ponieważ dzieci mają dzisiaj niemalże wszystko o czym tylko zamarzą, ale tak czy siak można powiedzieć, że skoro już pragniemy sprawić dla malca klocki, bez najmniejszego problemu zdołamy wywołać radość na jego twarzy.
Read More..
Czy zdajesz sobie sprawę, która firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? W 12 miesięcy produkują 36 milionów sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w praktycznie nieskończenie ogromnej ilości kombinacji, produkuje je od roku 1947.
Read More..
Sądzę nie istnieje rodzic, który nie miałby pojęcia o zabawkach. Są bajecznie kolorowe, intrygujące i zbudowane tak, aby ułatwiały i pobudzały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne i aby naturalnie przekazywały mu mnóstwo frajdy.
Read More..