Home / Gru / 2020
Dzieci najczęściej lubią być fotografowane, a rodzice bardzo ochoczo wykonują zdjęcia swoim maluchom. Z całą pewnością jest to jedna z najlepszych, a jednocześnie bardzo trwałych pamiątek, jakie możemy im zrobić.
Read More..
O domowej bibliotece wielokrotnie myśli się jak o szafkach na przeczytane książki. W grę wchodzą wtenczas dwa powody ich magazynowania. Główny, bardziej bezinteresowny: bo mogą się wciąż komuś przydać.
Read More..
Gry dla dzieci bardzo często mają kształtować nasze pociechy, lecz są również takie gdzie nasi najmłodsi uczą się złych nawyków, których rodzice pragnęliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci złe zachowania i dużo emocji. Gry strzelanki czy też gry bijatyki bardzo ciekawią nasze dzieci, ale uczą je przemocy, która może się objawiać w codziennym funkcjonowaniu.
Read More..
Dzieci lubią zabawki, nie jest to żadna nowość, jednakże w początkowym okresie życia pociechy dopiero rozpoczynają rozpoznawać otaczający je świat, a w związku z tym, niezbędny jest wybór stosownych zabawek, które będą pasowały do etapu ich rozwoju. Na jakie produkty rzeczywiście dobrze jest się obecnie decydować?
Read More..

Podróż z bobasem

Rodzice małego dziecka zwykle obawiają się pierwszych podróży z pociechą. Szczególnie gdy mają mieć miejsce zimą, np. w czasie rodzinnych wyjazdów bożonarodzeniowych. Jeśli zastanawiamy się czy ze względu na maleństwo nie zostać w domu, odpowiedź brzmi: gdy dziecko jest zdrowe – pakujmy się! Oderwijmy się od dnia codziennego. Poczujemy się szczęśliwsi, a nasza pociecha razem z nami.
Read More..
Termin Gender, który po prostu oznacza płeć kulturową, jest przez niektóre środowiska w Polsce mocno demonizowany. Rozmowy na ten temat wywołują ciągle dużo emocji. Moim zdaniem (i zdaniem wielu psychologów) stwarza się problem tam gdzie go nie ma.
Odkąd pamiętam dziewczynki nie tylko misie czy lalki stroiły w ubranka dla lalek, karmiły czy wciskały im do buzi smoczki. Także szły w ruch samoloty, rakiety czy samochody zabawki.
Read More..
Warszawa, jako stolica jest dzisiaj największym oraz kluczowym miastem Polski. To właśnie tutaj co roku przybywa coraz większa liczba osób, które poszukują dla siebie idealnego miejsca, licząc, że Warszawa zagwarantuje im nowe możliwości, na przykład edukacyjne bądź zawodowe. Naturalnie, w Warszawie naprawdę mieści się sporo szkół prezentujących wysoki poziom oraz działa znacząca liczba firm, proponujących znakomite warunki zatrudnienia. To właśnie duża liczba mieszkańców wpływa na to, że Warszawa stała się polskim centrum zakupowym. W tym mieście istnieje ogromna liczba galerii handlowych, które nie mogą narzekać na brak klientów.
Read More..
Dzieci posiadają prawo do posiadania wszelkiego rodzaju zabawek dobrze dostosowanych do ich wieku i umiejętności intelektualnych. Zaletą zabawek drewnianych jest fakt, iż pozostają one trwałe i potrafią przechodzić na młodsze rodzeństwo, a jednocześnie wolno je zachować w czystości bez dużych kłopotów.
Read More..
Niemowlęta będą najmłodszymi członkami rodziny, jednak bardzo niejednokrotnie zajmują one uwagę całej rodziny. Dzieje się zarówno toteż, iż należy sprawować nad nimi kompleksową opiekę i czuwać nad nimi poprzez praktycznie całą dobę.
Read More..
Robiąc zakupy niezwykle często zwracamy uwagę na markę. Nie od dziś wiadomo, że są producenci, którzy wzbudzają nas większe zaufanie, wobec tego chętniej nabywamy towary, które od nich pochodzą. Dzisiaj zrecenzujemy sobie cztery rozliczne znane marki, jakie cieszą się popularnością pośród ludzi i dowiemy się czym się zajmują oraz co można o nich powiedzieć.
Read More..
Nie każde dziecko rozwija się tak samo. Niektóre maluchy mówią szybciej, inne wolniej. Ogólnie przyjęte są pewne normy w tej kwestii, jednak nie dajmy się zwariować. Każdy lekarz powie, że maluchy są jedyne w swoim rodzaju i inaczej się rozwijają.
Read More..
Nasze pociechy spędzają bawiąc się bardzo dużo czasu. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Należy zatroszczyć o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie istotną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.
Read More..
Moim skromnym zdaniem celem każdego szanującego się rodzica jest to by najzwyczajniej w świecie jego dziecko nigdy nie skarżyło się na nudę. Wiadoma sprawa: dzieciaki są nierzadko niesforne, ciężko je jakoś zająć, ale no bądź co bądź to nigdy nie zmienia faktu, że każdy z rodziców powinien dbać o to by jego pociecha nie wychodziła z założenia, iż jej życie nie jest ciekawe.
Read More..
Coraz bardziej zbliżają się święta wskutek tego nic dziwnego, iż większość z nas zastanawia się już nad prezentami dla swoich bliskich. Dobór prezentów dla rodziny lub przyjaciół nie zawsze jest nietrudny.
Read More..
Dobierając idealne meble do pokoju dziecka, trzeba pamiętać o bardzo wielu ważnych sprawach. Tutaj liczą się nie tylko kwestie estetyki, ale również funkcjonalność. Jednym z najważniejszych mebli w każdym pokoju dziecięcym jest biurko. Wybór perfekcyjnego biurka uzależniony jest od specyfiki pomieszczenia, w jakim będzie się znajdować, jak również od potrzeb malucha. Warto więc przekonać się, na jakie aspekty musimy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego biurka do pokoju dla dziecka.
Read More..
Narastająca przez ostatnie lata widownia serialu dla dzieci „My Little Pony” umożliwia wysnucie paru interesujących wniosków. Skąd u dorastających, a zwłaszcza u dojrzałych mężczyzn – zatem poważnych ludzi, taki intensywny i pozytywny oddźwięk wobec serialu, w którym kolorowe kucyki i pegazy na czele z główną postacią, którą jest Twilight Sparkle żyją sobie w wysublimowanej krainie?
Read More..
Wielkimi krokami przybliża się do nas w najwyższym stopniu wyczekiwany dzień przez nasze dzieci, czyli dzień dziecka. Jest to okres niezwykle utęskniony czas przez naszych najmłodszych ze względu na liczne atrakcje, oraz prezenty, jakimi zostaną obdarowane. Przed rodzicami staje zatem ciężkie zadanie wyboru dla nich ciekawego upominku, jaki będzie w stanie zapewnić im rozrywkę na obiektywnie długi czas.
Read More..
Większa część osób aktualnie potrafi jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od wielu lat utrzymuje się bowiem swoista tradycja, według której uczy się najmłodszych jazdy na rowerze. Jazdy na rowerze natomiast nie da się zapomnieć, także po długim czasoe. Jazdy na rowerze można uczyć już kilkuletnie dzieci, udostępniając im rzecz jasna najpierw modele dla nich przeznaczone, na przykład mające więcej kół.
Read More..

Domki w ogrodzie, nerf

Sporo osób chciałoby mieć ogromny ogród. Jednak nie każdy możemy pozwolić sobie na taki luksus. Ale jeżeli posiadamy ogromny ogród, to musimy pomyśleć o tym jak go zapełnić. Najistotniejsze, żeby ogród był zadbany, a nie stał się miejscem, w którym da się postawić wszystko, co niepotrzebne. Dobrze postawić domek ogrodowy, który będzie odrobinę większy. Mógłby wtedy pełnić funkcję przechowalni, ale też byłby idealnym miejscem by spędzać czas z bliskimi podczas letnich wieczorów a bywa, że i nocy.
Read More..
Wielu rodziców pragnie, żeby ich dziecko posiadało jakieś pasje czy zainteresowania. Więc nadzwyczaj często zapisują swoje pociechy na różne dodatkowe zajęcia albo kursy. Mnogość dzieci dzięki takim zajęciom zdoła znaleźć swoją prawdziwą pasję, natomiast w miarę dorastania i jeszcze lepszego rozwoju pasja ta może przerodzić się w ich drogę zawodową.
Read More..