Czytanie to najlepsze hobby

Home / Czytanie to najlepsze hobby - 19 stycznia 2020 , by admin
Znana mądrość mówi nam, iż nauka to potęgi klucz i trudno się z tym nie zgodzić. Jak jednak pozyskujemy takową wiedzę? Dzięki książkom przede wszystkim, które kształtują, przekazują informacje, rozwijają rozum, pokazują wartości w życiu. Warto troszczyć się o samorozwój czytając książki. Sądzę, iż nie muszę nakłaniać do tego ludzi, którzy rozumieją jakie to ważne, jednak chciałbym nawrócić, choć jednego niedowiarka.

Autor: HONDA
Zwykły przeciwnik czytania myśli, że w książkach nie dopatrzy się niczego ciekawego. Standardowe myślenie w takiej sytuacji to przekonanie, iż szkoda tracić dzień na czytanie. Kolejnym argumentem jest zdanie, iż literatura to teoria, a przecież istotna jest praktyka. Wreszcie trzeci argument odnosi się do stwierdzenia, że na pewno się wszystkich książek nie przeczyta, dlatego lepiej nie tracić na to czasu i wysiłku. Można by podać jeszcze multum innych argumentów typu koszt zakupu książki, czas czy dostępność, ale nie będziemy tutaj mnożyć przykładów, gdyż nie dojdziemy do najważniejszych wniosków.

Trzeba zacząć od obalenia pierwszej opinii: szkoda czasu na czytanie. Ustosunkowując się do tej opinii zawsze staram się dowiedzieć, więc na co dana osoba przeznacza ten swój wartościowy czas. Padają odpowiedzi, iż na pracę, szkołę, potomstwo, męża, telewizję, sen i tak dalej. W porządku, wszystkie te rzeczy są ważne, lecz czytania samego w sobie nie możemy odbierać jako stratę czasu! To jest ważny punkt od którego trzeba rozpocząć rozmowę. To podobnie jakbyśmy uważali, iż nie chcemy tracić czasu na oddychanie. Czytanie to nasza ludzka zdolność, żadne zwierzę tego nie potrafi, tak samo jest z mówieniem, musimy to wykorzystywać, aby stawać się lepszymi ludźmi.

Druga opinia: praktyka, nie teoria.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy zatem do następnej witryny – po prostu naciśnij to audi a6 c4 chiptuning i przenieś się do naszego serwisu.

To brzmi jakby jedno i drugie się wykluczało. A przecież nie ma praktyki bez teorii. Jak chcesz związać swoją przyszłość z motoryzacją i chciałbyś być mechanikiem to, poza niezbędna praktyką, co robisz dodatkowo? No właśnie, czytasz nowe książki o samochodach, a także najnowsze książki o motocyklach samochodach i czerpiesz z nich potrzebną ci wiedzę.

Ostatni argument jest najbardziej rozczulający: i tak się wszystkich książek nie przeczyta. Ale przecież nikt ci nie (strona) każe wszystkiego czytać. Jeśli jesteś nad Bałtykiem i wchodzisz do niego to musisz od razu popłynąć do Szwecji? Absurd. Tak samo jest z czytaniem, nie musisz zostać nagle starcem z siwą brodą i pokaźną biblioteką, czytaj to, co leży w kręgu twoich zainteresowań, nawet mogą to być najbardziej przystępne historie.