Kreatywna zabawa klockami dla każdej pociechy

Home / Kreatywna zabawa klockami dla każdej pociechy - 19 lipca 2022 , by admin
Klocki to chyba jedna z najbardziej znanych zabawek, zaraz po pluszowym niedźwiadku. Zarówno w przypadku pluszaka jak i w wypadku klocków, bez znaczenia jest czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, równie kapitalnie cieszyć się nimi będą tak chłopcy jak i dziewczynki. Ci pierwsi przy pomocy prostopadłościanów stawiać będą samochody i aeroplany bądź koszary dla ołowianych żołnierzyków. Natomiast panienki mogą budować domki dla lalek, choć oczywiście nie jest to zasadą. Zdarzają się bowiem dziewczęcia, bawiące się autami, również stawiają garaże i podobne budowle.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niekwestionowanym plusem zestawów Lego Duplo czy innych tego typu klocków jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia.

Jeśli bez satysfakcjonujących efektów szukasz równie nieszablonowego serwisu, to zalecamy tę stronę (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/kursy/course/wakacje-z-programowaniem/) – przekonasz się, on też jest bogaty w tego rodzaju treści.

Tego rodzaju zabawki uczą dzieci kreatywności i wyrabiają fantazję. Poza wszystkim, może to być świetna zabawa dla całej rodzinki.https://angelka.pl/ (zobacz Angelka)Nic nie stoi na przeszkodzie, aby razem z maluchami bawili się dorośli. Nieskomplikowanie budowle da się tworzyć już nawet z najmłodszym maluchami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj oferta zestawów klocków jest bardzo duża, zależnie od wieku i zainteresowań użytkownika. Zestawy Lego Duplo poświęcone są dla najmniejszych, z tego powodu są one względnie duże, ażeby dziecko w wieku do trzech lat mogło używać ich całkowicie bez ryzyka, tak że nawet najmniejsze z smyków w czasie zabawy nie połknie żadnego z elementów. Zestaw klocków Lego Duplostworzono z solidnego tworzywa. To, że pojedyncze części są dużych rozmiarów, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Oprócz tego takie duże elementy o wiele łatwiej jest z sobą scalać, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu człowiekowi. Przystosowane są one także do poziomu rozwojowego dziecka.

Zatem najmłodsze spośród dzieci mogą pobawić się klockami w formie zwierząt. Nawet logo zestawu Lego Duplo przedstawia schematycznie narysowanego zajączka. Świetnie ono naświetla filozofię tegoż zestawu. Wszystko jest tu proste i zrozumiałe, tak by pędrak nie miał problemu podczas zabawy, i nie zniechęcał się nazbyt kłopotliwymi zadaniami.

Proste formy i żywe kolory posiadają też walory edukacyjne. Schematyczne wyobrażenia zwierzaków i postaci mają dziecku pomóc w zapamiętywaniu i skojarzeniu nazw z konkretnymi obiektami w rzeczywistości. Kiedy smyk wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go następne zadania, gdyż zabawy klockami to wyborowa zabawa dla dzieciaczków w jakimkolwiek wieku.