Oryginalne upominki komunijne

Home / Oryginalne upominki komunijne - 6 września 2022 , by admin
W ostatniej dekadzie średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilka razy. W latach 90 do nagminnie kupowanych upominków zaliczały się: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Na dzień dzisiejszy zazwyczaj wybiera się urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, smartfony, komputery i tak dalej. Budżety części przyjęć z okazji pierwszej komunii potrafią dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych wesel.

Klocki lego na prezenty komunijne

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy opiekunowie urządzają dzieciom przyjęcia z okazji pierwszej komunii w drogich lokalach gastronomicznych, przy akompaniamencie zespołu muzycznego czy didżeja, najbardziej ekskluzywne restauracje w czasie komunijnym są zamawiane na rok wcześniej. Co znamienne, taki przepych jest preferowany zazwyczaj przez rodziny umiarkowanie bądź mało wierzące.

Dlaczego nie dawać elektroniki?Kupowanie elektronicznych gadżetów pociąga za sobą dużo komplikacji. Nigdy nie można mieć bowiem pewności, że ktoś inny nie kupił takiego samego prezentu, istnieje również znaczna możliwość, że podarunek nie przypadnie dziecku do gustu. Chcąc zaoszczędzić można bowiem wybrać wcześniejszą wersję gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je rozczarować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: oferta hot wheels mega blocks. Elektronika jest ponadto wrażliwa na wszelkie uszkodzenia – od zalania, po awarie mechaniczne czy wywołane wpływem pola magnetycznego, co przy sporej aktywności najmłodszych może się skończyć szybkim zniszczeniem takiego drogiego prezentu. Kupując konsolę do gier, należy się liczyć z niejednokrotnie znacznymi cenami gier (wynoszącymi nawet 200 złotych). Należy więc brać wiele aspektów pod uwagę.

Prezenty na komunię

Autor: stevendepolo/ flickr.com

Uniwersalne alternatywyUpominek na pierwszą komunię nie musi być drogi, istotne żeby sprawił dziecku radość. O ile niektóre prezenty, jak lalki czy mogą być idealnym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Do takich prezentów należą przykładowo klocki Lego.

Jeżeli studiujesz prezentowany artykuł, to oznacza, że niezwykle Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się sam, że inne strony również posiadają istotne informacje.

Dlatego trzeba sprawdzić: różnorodne klocki lego. Oferowanych jest sporo zestawów Lego dopasowanych do upodobań różnych grup dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Łatwo jest więc znaleźć kompromis między ceną a oczekiwaniami najmłodszych. Dla chłopców idealnym wyborem mogą być klocki lego castle, małym dziewczynkom często podobają się komplety sygnowane przez kucyki pony, lub też zestawy z serii friends.