Home / Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych dzieci – mała charakterystyka i przykłady - 20 maja 2019 , by admin
Małe dziecko spędza na zabawie znaczną część swojego dnia. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Należy zadbać o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w kształtowaniu zdolności motorycznych, a także rozwijaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? W głównej mierze warto dostosować zabawkę do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Dzieci w zależności od tego, ile mają lat, kształcą inne umiejętności. Oczywiście maluchy do 3 lat mają zupełnie inne potrzebyod dzieci chodzących już do przedszkola.

zabawki lego

Autor: Random Retail

Starsze dzieci mają już jakąś wiedzę odnośnie tego, co je otacza. W sklepie często same podejmującą decyzję, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Należy jednak pokierować nieco małym konsumentem i nie kupować zabawek, które w ogóle nie są rozwijające, tylko zasugerować dziecku puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które mają możliwość uczyć koncentracji, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem świetną zabawą może być mata edukacyjna.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam elektroniczny system kontroli dostępu, odnajdziesz tu podobne wiadomości.

Jest to rodzaj maty zrobionej z delikatnego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są bardzo popularne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla dzieci w wieku około roku idealnym rozwiązaniem mogą się okazać zabawki interaktywne. Specjalnie pomyślane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład sensorycznej, ale także społecznej. Bezpieczna i właściwie skonstruowana zabawka bierze pod uwagę bowiem to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko w danej chwili.