Idziesz do księgarni? Zobacz co obecnie trzeba przeczytać

Home / Idziesz do księgarni? Zobacz co obecnie trzeba przeczytać - 13 listopada 2022 , by admin
Coraz częściej możemy się zetknąć z określeniem, iż ludzie nie czytają, iż książki stopniowo przestają być fajne i że za moment będzie tak, iż już nikt nie będzie po nie sięgał. Mimo wszystko kiedy patrzymy na listę bestsellerów i zauważymy jak wielu obywateli kupiło dane książki, to będziemy wiedzieli, iż z tym czytaniem wcale nie jest aż tak źle, jak to próbują nam wykazać niektórzy. Lecz co należy czytać, tak by nie stracić do tego chęci i by jakaś książka zawsze znajdowała się na wyciągnięcie naszej ręki?

Każdy ma inne preferencje

książki

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z nas jest indywidualny, a co się z tym łączy, każdy kocha coś odmiennego, a więc również oraz każdy będzie zaciekawiony inną tematyką pokazywaną w książkach. Jedni będą się rozpływali nad fantastyką, która zaniesie ich w fantastyczny świat, zezwoli się odłączyć od codziennych kłopotów i sprawi, że będziemy mogli się wcielić w gobliny, księżniczki, lub zobacz też: samochody do ślubu super bohaterów chroniących świat. Inni powiedzą że wolą książki jak . Jeszcze inni powiedzą, iż znacznie lepsze są książki zahaczające o horror, ponieważ wówczas nasza wyobraźnia zaczyna funkcjonować na dużo mocniejszych obrotach, a strach spowoduje, iż mimo wszystko nie będziemy w stanie odłożyć danej książki dopóki jej nie przeczytamy do końca.

Miłość albo historia też mogą nas zaciekawić

Są również czytelnicy, którzy będą nas przekonywali, że najlepsze książki to takie romantyczno – komediowe, gdzie możemy się śmiać z rozmów oraz zachowań bohaterów oraz gdzie jednocześnie miłość ciągle znajduje się na pierwszym miejscu. Są również tacy obywatele, którzy będą nam polecali książki historyczne i to w różnym nasileniu. Jedne będą tworem autora, który w fabułę włączy autentyczne wydarzenia, a z drugiej strony mamy szansę wyszukać takie autentycznie historyczne, opierające się tylko na faktach, bo przecież warto znać historię, gdyż jedynie wtedy nie będziemy popełniali błędów naszych przodków i nie dojdzie do takich sytuacji jak choćby Holocaust.

Musimy sami zobaczyć co nas interesuje

Rodzajów książek jest na pewno wiele oraz tak na pewno to dopóki nie dostaniemy każdego z nich do ręki i dopóki nie skończymy chociaż dwóch, trzech książek z każdego z nich, to ciężko będzie nam powiedzieć, co rzeczywiście nam się podoba. Może się niespodziewanie okazać, że zawsze odkładaliśmy jakiś gatunek jako nieciekawy, a mimo wszystko konkretna książka sprawiła, iż chcemy się mu przyjrzeć z bliska. Jedynie czytając różnorakie gatunki jak , będziemy mieli szansę sobie wyrobić własny gust czytelniczy.