Praktyczne porady w związku z aranżacją pokoju dziecięcego

Home / Praktyczne porady w związku z aranżacją pokoju dziecięcego - 17 maja 2022 , by admin
Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców, gdyż chcą oni oczywiście, żeby pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i stanowił idealne miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Rzecz jasna istnieje co najmniej kilka kluczowych wskazówek, które należy uwzględnić podczas tego typu aranżacji.

W pierwszej kolejności powinno się pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli pełnią w tej sytuacji kluczową rolę – do pokoju dla dziewczynki pasują takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju chłopięcego: niebieski, brązowy bądź zielony. Rzecz jasna,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver
Źródło: http://www.flickr.com

nie muszą być to ściany jednokolorowe – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce motywy takie jak kotki, kwiatki, czy baloniki.

W sprzedaży proponowany jest jeśli o to chodzi szeroki asortyment. Tak samo warto zakupić fototapety, chociaż najlepiej sprawdzą się w pokoju już starszego dziecka. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się wszystkie niezbędne meble, a więc kanapa do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), jak również, jeżeli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i regał na książki. Oczywiście, pokój dziecięcy musi być przy tym ozdobiony – dekoracja może dotyczyć nie tylko ścian, ale także zasłon, czy pościeli. W tym przypadku sprawdzą się produkty zawierające ulubione motywy malucha – przykładowo pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera.

W sytuacji jeśli musisz odnaleźć poza tym też inne pokrewne dane na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (http://www.copyline.pl/), do którego odnośnik jest tutaj.

Warto przy tym zatroszczyć się, aby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeżeli przykładowo nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować na błękitny kolor i powiesić zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne podobne wzory. Warto również rozłożyć na biurku bądź szafce morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecko wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, stąd też będziemy musieli przemeblowywać pokój dziecięcy za jakiś czas. Warto reagować na pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudził mu się już wygląd pokoju, a wówczas przy pomocy kilku drobnych zmian będzie można dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. pościel i fototapetę.