Butelka antykolkowa. Czy naprawdę pozwala zwalczyć kolkę?

Home / Butelka antykolkowa. Czy naprawdę pozwala zwalczyć kolkę? - 6 lutego 2023 , by admin
Jedni mniemają, że to idealne remedium na brzuszkowe kłopoty noworodków. Inni, że jest to tzw. „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe naprawdę dopomagają ograniczyć tą przykrą dolegliwość, którą jest niemowlęca kolka? Rodzicieli szukających magicznego lekarstwa na kolkę muszę zawieść – nie ma jednego jak też skutecznego antidotum na tą niemowlęcą dolegliwość.

metoda
Z jakiego powodu? Jako że, pomimo wielu badań jak też olbrzymiego postępu leczenia, przyczyny kolki niemowlęcej pozostają dalej ogromną tajemnicą. Jest tak wiele teorii na jej temat, jak również rozmaite preparaty oraz sposoby radzenia sobie z nią.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na omawiany wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę gabinet masażu we wrocławiu.

Na nieszczęście to, co sprawdza się w wypadku jednego dziecka, niekoniecznie da ulgę innemu. Aby ulżyć maluchowi, zdesperowani rodziciele szukają cudownego antidotum. Jak się wydaje, pomóc może specjalna butelka antykolkowa. Jej producenci perswadują, iż wpływa na obniżenie stopnia rozdrażnienia szkraba a także częstotliwość występowania kolek.

Istnieje mnóstwo metod radzenia sobie z tą dotkliwą uciążliwością. Od kołysania na rękach, wożenia w wózku, przez ablucje w cieplutkiej wodzie, masaż brzucha, po różnego typu herbatki ziołowe i środki farmakologiczne. Jeżeli mama karmi piersią, powodu możemy wypatrywać w jej diecie. Warto na pewien czas zrezygnować z potraw nabiałowych, ostrych przypraw czy składników wywołujących wzdęcia i skontrolować, czy kolka nie ustępuje. Bardzo często stosowanym sposobem jest także używanie do karmienia bąka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> więcej o butelkach antykolkowych.

Butelki tego rodzaju różnią się od zwyczajnych butelek tym, że posiadają dodatkowy system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzyków powietrza do pokarmu. Takowe butelki jak także rozluźniający płyn do kąpieli nabędziesz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – płyn do kąpieli.