Rehabilitacja konno – czy jest ubaw

Home / Rehabilitacja konno – czy jest ubaw - 15 lutego 2023 , by admin
Jazda konna posiada tak mnóstwo pozytywów, że ciężko je wszystkie wyszczególnić i policzyć. Oddziałuje ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, jednak także na psychikę. Należałoby również wspomnieć o jej terapeutycznych cechach, co z pewnością oddziałuje na popularność tej dyscypliny.

biały koń

Źródło: morguefile.com
Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka, pobudzanie bez mała wszystkich mięśnie ciała, modelowanie prostej postawy, poprawienie wydolności serca i całościowej kondycji, a także obniżanie ciśnienia i napięć powiązanych ze stresem, jazda konna wpływa również na sferę psychiczną. Jazda konna pogłębia pewność siebie, polepsza temperament, poprawia umiejętności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Główną wartością jeździectwa jest sposobność obcowania z ładnymi i wytwornymi zwierzętami, którymi są konie. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem. Nie tylko miłośnicy koni decydują się na uprawianie jeździectwa. Podczas jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, lecz także i górne partie mięśni. Oprócz tego jazda konna doskonale relaksuje i napina mięśnie, co naturalnie pozytywnie wpływa na każdą figurę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z przeróżnymi komplikacjami zdrowotnymi – ciekawy artykuł.

koń z właścicielką

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej korzystna jest w hipoterapii, która jest aplikowana w wypadku osób niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy defektach sylwetki. Delikatne, kołyszące ruchy, jakie sprawia koń (stadniny koni) w stępie relaksują mięśnie i równocześnie narzucają należytą postawę. Podczas jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, rozciągnięciu, także wzmocnieniu, co powoduje, że wady sylwetki jest możliwość zatrzymać i przygotować mięśnie do podtrzymania zgodnego skonfigurowania. Jazda konna oddziałuje także świetnie na poprawę pracy układu krążenia, oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo łagodnie i sukcesywnie, toteż rehabilitacja wymaga czasu, jednak wyniki są nieomal murowane. Cennik za naukę jazdy konnej jest bardzo różnorodny. Warto jednak zapłacić, ażeby skorzystać z nieograniczonej ilość dobrodziejstw i zadowolenia, które daje jazda konna – polecana strona.