Ewolucja klocków Lego

Home / Ewolucja klocków Lego - 26 sierpnia 2020 , by admin
Ci , którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych XX w, z pewnością pamiętają czasy, w których klocki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia jedynie w Pewexach albo za granicą. Niejeden z nas pragnął tego, żeby ciocia mieszkająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny najnowszy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego czasu inżynierowie Lego starają się zaskakiwać swoich fanów coraz to nowszyymi rodzajami klocków czy zabawek. Typy klocków jesteśmy w stanie rozdzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie interesujący, czyż nie? Jeżeli też Twoje zdanie jest podobne, to zapewne pomocne źródła (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/kontakt/) będą dla Ciebie potrzebne.

O ile te pierwsze są prawdopodobnie każdemu niezwykle dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałabym napisać kilkanaście słów o Technics.

Każde dziecko rozwija się poprzez naśladowanie rodziców. O ile chęć bycia kierowcą zazwyczaj dotyczy chłopców, to dziewczynki modelując zachowania mamy, na ogół widzą się w roli małej gosposi. Ogromną frajdę przy tym, sprawi im bawienie się w dom. Dla dziewczynek bardzo dobrym prezentem staną się wobec tego mebelki dla dzieci, oraz przedmioty typu mała kuchenka do gotowania.

Widzimy, że zabawki które kosztują mniej, sprowadzane z Chin lub innych krajów, gdzie łamane są normy produkcji, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na niską cenę, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych dzieci. Nie spełniają standardów, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, zagrożenie skaleczenia, małe elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład substancji wchodzących w ich skład. Czasem zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, malucha ucieszą klocki. Ze względu na to,że są wytwarzane w rozmaitych wariantach, z łatwością dobierzemy te, które sprawią największą radość maluchowi, któremu chcemy zrobić prezent. W najbardziej kojarzonej z klockami marce LEGO, ciekawą propozycją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które mimo ,jak się zdaje innej kategorii – są konkurencyjne dla lalki barbie. Wytwarzane w pięknych kolorach, dostępne są w zestawach z domkiem, autem, a nawet gabinetem weterynarza – więcej info.