Dodatki komunijne muszą być do siebie dopasowane

Home / Dodatki komunijne muszą być do siebie dopasowane - 14 lutego 2023 , by admin
Stroje komunijne powinny okazać się proste
Nawet gdy na obchody Pierwszej Komunii, które będą miały miejsce w kościele, nasze maluchy muszą posiadać identyczne alby, to jednakże powinniśmy pomyśleć o czymś, co założą po powrocie do domu, tak by nie pobrudzić sobie tych białych szat, które będą jeszcze niezbędne na cały następny tydzień.

Komunia Św.

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądając stroje (zobacz również stroje mikołajki) komunijne dla naszego maleństwa, musimy pamiętać, że dla chłopca należy wybrać tradycyjny czarny garnitur, który będzie dobrze na nim układał się oraz nie będzie nigdzie odstawał, szczególnie że prawdopodobnie i tak założymy go pod albę. Dla dziewczynki najlepiej będzie wybrać skromną, prościutką i białą sukienkę, tak by jeszcze zaznaczać ważność tego dnia i by odróżniała się wśród innych dzieci, które będą proszone w gości, przez co calutki czas będzie wiadomo, że to jest jej dzień – albykomunijne.pl.

Dodatki komunijne często są niezbędneKażde dziecko idące do komunii powinno posiadać oczywiście zakupioną książeczkę do nabożeństwa, medalik, oraz świecę, lecz dla dziewczynek musimy też myśleć o odmiennych dodatkach. Powinna ona posiadać wianek, który będzie wspaniale zdobił jej głowę, a do tego jeszcze możemy kupić torebeczkę, w której będzie miała szansę trzymać schowaną książeczkę do nabożeństwa, czy chusteczki w razie potrzeby – sprawdź koniecznie.

Takie dodatki komunijne są niezwykle istotne, mimo wszystko musimy pamiętać, by okazały się dobrze do siebie dobrane, tak by całość prezentowała się delikatnie, ale z wielką godnością. Warto pomyśleć czy kupić jeszcze nowy sweterek, który nałożymy na albę w razie nieładnej pogody, kiedy tak, to powinien on okazać się biały.

Nie mamy szansy niczego pozostawiać na ostatnią chwilę
Jeżeli nasze potomstwo przygotowuje się do Pierwszej Komunii to wszystkie konieczne dodatki musimy nabyć dużo wcześniej, tak aby mieć szansę się spokojnie zastanowić nad ich wyborem oraz w razie czego rozejrzeć się za nimi gdzieś indziej. Im więcej czasu podarujemy sobie na takie poszukiwania, tym znaczniejsza będzie szansa, że wszystko idealnie dopasujemy.