Co należy zrobić, aby radzić sobie nareszcie z matematyką?

Home / Co należy zrobić, aby radzić sobie nareszcie z matematyką? - 22 października 2018 , by admin
Jeśli ktoś jest tzw. humanistą – w sumie to ostatnimi czasy bardzo kontrowersyjne określenie, bardzo często ma spore problemy z matmą. Poza tym, zasadniczo jakość nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach nie charakteryzuje się za bardzo wysokim poziomem. To powoduje, że jeżeli komuś Bozia nie dała wielkiego talentu matematycznego, bardzo często ma znaczące problemy. Jednak można powiedzieć, iż najczęściej bezproblemowo można opanować jakby nie patrzeć królową nauki w taki sposób, aby mieć możliwość bez zbędnego stresowania się zdać do następnej klasy.

Na przykład logiki może nauczyć się niemal każdyz takich serwisów jak .

Jednak z matematyką problem jest taki – jeżeli nie umiemy nawet podstaw, trudno nam pójść dalej. Z na przykład kartkówką z historii jest zgoła odmiennie: a więc można w sumie powiedzieć, że jeżeli nie mamy pojęcia o chociażby czasach prehistorycznych, ale sprawdzian jest z I wojny światowej, tak czy siak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Kiedy w grę wchodzi logika i inne zagadnienia matematyczne, na niestety jest dużo gorzej. I właśnie dlatego jak pewnie każdy się domyśla, należy starać się mimo zwątpienia opanować nareszcie podstawy. Trudne to, ale trudno opanować trudniejsze przykłady, jeśli mamy nawet wielkie kłopoty z tabliczką mnożenia.

Warto również rozwiązywać zadania umieszczane w Internecie na – wystarczy dobrać sobie temat, na przykład negację czy funkcje logiczne, a z pewnością trafimy na całkiem sporo zadań. Szczególnie interesujące są ćwiczenia z przygotowanymi odpowiedziami. Powodują, że nawet jeżeli kompletnie nie wiemy jak rozwiązać ową zagadkę, mamy okazję przynajmniej zaznajomić się z odpowiedzią. Zapewne zawsze coś tam mądrego zapamiętamy. Naturalnie takowych zadań trzeba ogarnąć sporo więcej!

Są belfrowie, którzy świetnie znają matematykę, a do tego potrafią jej nauczać. Gdzie takich znaleźć? Rozchodzi się oczywiście o korepetytorów. Można w sumie powiedzieć, że chociaż nierzadko nie posiadamy kasy na korepetycje, może i wolnego czasu oraz chęci, tak czy siak powinniśmy mimo wszystko przynajmniej raz tygodniowo uczyć się pod okiem świetnego matematyka, który potrafi nauczyć nawet tak trudnych kwestii jak negacja albo algebra. Nigdy nie można sądzić, że korepetycje to strata pieniędzy.