Hale i inne budynki przemysłowe

Home / Hale i inne budynki przemysłowe - 14 lutego 2023 , by admin
Pojęcie budownictwa przemysłowego jest mocno powiązane z metodą wykorzystania budynku, do celów: produkcyjnych, usługowych i magazynowania. Punktem wyjścia do wyboru lokalizacji tego typu inwestycji, są: teren o dużej powierzchni o przeznaczeniu przemysłowym lub usługowym, oraz korzystne położenie pod względem komunikacyjnym, powodujące, że np. hale przemysłowe tworzą efektywny element łańcucha logistycznego.

styropian

Autor: Baumit
Do grona tychże obiektów można zaliczyć na przykład powierzchnie magazynowe, chłodnie, jak również budowle energetyczne, budynki wykorzystywane w rolnictwie, budynki handlowo-usługowe (między innymi domy towarowe, sklepy, supermarkety), punkty gastronomiczne, hotele, stacje benzynowe, budynki łączności transportowej (PKP, PKS, BUS), zajezdnie, itp.

Budownictwo przemysłowe – trendy na rynku

Aktualne tendencje sygnalizują, że ilość tego typu budowli maleje co roku, za to rośnie ich objętość. Chodzi tu przede wszystkim o budynkach handlowo-usługowych.

Budowa chłodni, przechowalni, mroźni czy też hal produkcyjnych wymaga bardzo dużej powierzchni gruntu oraz wysokiej jakości dróg. Stan nawierzchni ma wpływ między innymi na taki element jak trwałość taboru transportowego.

murowanie ściany

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.xella.pl

Budownictwo przemysłowe – nowości technologiczne

Dobór elementów służących do budowy hal o znacznej powierzchni, jest zależny od paru czynników, m.in. od:- rozpiętości przegród stałych- obciążeń na jakie dane (zobacz profesjonalne niszczenie dokumentów) elementy będą narażone- wymagań technicznych i technologii produkcji w zależności od dziedziny przemysłu.

Budowle przemysłowe – budowa

Realizacja obiektów o charakterze przemysłowym, czy to: budowa chłodni, budowa mroźni, budowa przechowalni lub stawianie hal, zaczyna się od opracowania projektu i specyfikacji technicznej. Największym powodzeniem w branży cieszą się firmy budowlane, trudniące się kompleksowym wykonawstwem budynków przemysłowych. Oprócz samego, zajmują się również: przygotowaniem budowy w kwestii dokumentacji, części logistycznej, planów technicznych (także w trakcie budowy), a całą lub większość inwestycji realizuje samodzielnie, we współpracy z doświadczoną grupą specjalistów.

Firma specjalizująca się w projektowaniu i wykonywaniu obiektów przemysłowych, dobrze żeby posiadała odpowiednie zaplecze, w postaci kadry technicznej z branży budowlanej i zarządzającej. Kompleksowość usług zawiera wówczas planowanie i wykonanie inwestycji, łącznie z montażem urządzeń produkcyjnych.