Jak dbać o bicykl – czyszczenie i pielęgnacja

Home / Jak dbać o bicykl – czyszczenie i pielęgnacja - 13 lutego 2023 , by admin
Każdy sprzęt nastręcza pielęgnacji, także bicykl. Właściwa pielęgnacja części zagwarantuje pewną oraz wygodną jazdę. Dbać należy o każdy rodzaj roweru w jednakowym stopniu, a sprzęt będzie nam służył przez długie lata.

wycieczki

Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Także rower (naprawa rowerów tychy) dziecięcy wymaga należytej konserwacji. Przede wszystkim czyszczenie bicykla. Powinno się je wykonywać systematycznie jak też dodatkowo po intensywnej eksploatacji przy użyciu płynu do mycia roweru. Dozator w sprayu uprości aplikację nawet w z trudem osiągalnych miejscach. Środek warto zostawić na rowerze około dwóch minut, następnie gruntownie spłukać wodą. Na koniec wystarczy przetrzeć jednoślad suchą szmatką. Pielęgnacja zapewni połysk i rower będzie lepiej chroniony przed brudem oraz kurzem.
Potem należy posmarować rower. Dzięki temu pojazd będzie się poruszać cicho oraz płynnie, a przerzutki będą idealnie „przeskakiwały”. Regularnie, co dwa miesiące, nasmarować trzeba łańcuch przerzutki i dźwignie hamulcowe. Użyć możesz czterech wariantów oleju. „Wilgotny” do jazdy wyczynowej, „suchy” na obszary miejskie, „parafinowy” na górską eskapadę i „ceramiczny” w czasie zmiennych warunków pogodowych. Do pielęgnacji bicykla zaliczyć należy również przegląd oprzyrządowania w serwisie rowerowym. Ekspert dokładnie oceni stan poszczególnych części. Niektóre mogą być już mocno zniszczone oraz konieczna może okazać się ich wymiana.

To nieodzowna czynność, dzięki której jazda rowerem będzie nie tylko miła, lecz i bezpieczna. Pielęgnacja sprzętu rowerowego to zabieg niezbędny. Jednoślad będzie znakomicie się sprawował, jeśli raz w miesiącu poświęcimy mu troszkę czasu.