Home / Ulubiony rodzaj gier? – Gry planszowe strategiczne zyskują coraz więcej zwolenników - 23 stycznia 2023 , by admin
Niegdyś planszówki kojarzyły się głównie z grami na pionki powstałedla dzieci. Starsi, jeśli już grali, to w większości w karty, lub w szachy czy pokera. dzisiajprodukowanych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, stworzonych głównie dla starszej grupy wiekowej, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Prawiew każdym większej miejscowości, niemal każdego centrum handlowego można już znaleźć sklep z grami planszowymi . Oprócz typowych, jak planszówki dla młodych możemy znaleźć w nich pełno gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – opierającą się głównie na skojarzeniach wspólnych z resztą zespołu i skierowanaprzede wszystkim na szybkie spotkania imprezowe czy spotkania rodzinne w większym gronie zawodników a ponadto bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (zobacz szczegóły), które wymagają większego wgryzienia się w reguły.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym materiale narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu (https://www.briju.pl/bizuteria/bizuteria-z-kamieniami-nano) inne tego rodzaju posty – one dotyczą zbliżonej tematyki.

Tego typu rozrywkiskierowane są zwykle dla 2-4 graczy i rozgrywane są w dłuższym zakresie czasowym , trwając minimum kilka godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznewyprodukowano bazując na popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak między innymi „Władca pierścieni” lub „Gra o tron”.

także droga internetową możemy znaleźć niejeden sklep z grami planszowymi, oferującymi multumrozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, powstałych z przeznaczeniem dla najmłodszych, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej zaawansowanych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, zwykle występujące w wersji karcianej, których najważniejszym przeznaczeniem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod kątem cenowym, że każdy zawodnikmoże znaleźć coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun

Planszówki na dobre zagościły w naszych domach (). Grają w nie dzieci, ale też młodzież i dorośli. W zależności od stopnia zaawansowania, dobrze sprawdzają się na spotkaniu z znajomymia także niedzielnych spotkaniach rodzinnych. Często bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, a przede wszystkim – odciągająod bezmyślnych programów w TV, które zamiast edukować, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, czyli kreatywność jak również ambicję do kreowania nowych rzeczy.