Co lepiej wiedzieć o życiu studenckim w mieście Wrocław?

Home / Co lepiej wiedzieć o życiu studenckim w mieście Wrocław? - 22 października 2018 , by admin
W ostatnim czasie można zauważyć duży wzrost liczby studiujących młodych ludzi niż to miało miejsce na przykład dekadę temu. Pojawił się swego rodzaju trend w kwestii studiowania na uczelniach wyższych, zwłaszcza w większych miastach wojewódzkich. Dlatego bardzo duża liczba młodych ludzi przenosi się ze wsi i mniejszych miejscowości do dużych ośrodków. Jednym z chętnie wybieranych polskich miast studenckich jest Wrocław. Popularność tego miasta wynika między innymi z tego, że działa tam dużo wyższych uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych.

studenci słuchający wykładu w sali

Autor: George Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kierunków także jest duży i nieustannie się zwiększa, rozszerzając się na przykład o takie nowości jak socjoterapia (interesujące źródło: spójrz na to). Oprócz tego generalnie życie studenckie we Wrocławiu jest bardzo bogate. Istnieje i prężnie działa dużo lokali i innych miejsc, w których jest stała zniżka po okazaniu legitymacji studenckiej. Liczbę studentów we Wrocławiu widać wyraźnie w okolicach początku roku akademickiego, kiedy to przyjeżdżają oni z rodzinnych domów do Wrocławia.

Różne formy studiowania
Duża liczba i różnorodność wrocławskich uczelni gwarantuje duży wybór sposobów studiowania. Co najważniejsze możliwe jest studiowanie dzienne i zaoczne, na uczelniach publicznych i prywatnych. Szkół niepublicznych również jest dużo, oferują one niekiedy kierunki, jakich nie można znaleźć nigdzie indziej, jak przykładowo dziennikarstwo muzyczne. Studiowanie na takiej uczelni wiąże się jednak z uiszczaniem opłaty. Poza tym jest także spora oferta studiów podyplomowych, które są bardzo dobrym uzupełnieniem wiadomości zdobytych w tradycyjnym toku studiów. Tam także oferuje się nietypowe kierunki, jakim jest przykładowo oligofrenopedagogika.

Popularne kierunki
Obecnie można zaobserwować tendencję do wybierania przez młodzież kierunków z gatunku bardziej humanistycznych. Dlatego ogólnie uniwersytet posiada większą liczbę studentów niż politechnika. Niesłabnącą popularność mają kierunki filologiczne, jak między innymi filologia angielska (użyteczne źródło), polska i inne. Coraz częściej wybiera się również kulturoznawstwo czy antropologię. Natomiast na politechnice często wybierane są kierunki związane z technologią informacyjną oraz telekomunikacją. Działają także uczelnie związane typowo z medycyną czy sportem.