Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, bądź pobliżu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć odrobiny wiadomości na temat instytucji, jaką jest Szkoła Żydowska

Home / Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, bądź pobliżu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć odrobiny wiadomości na temat instytucji, jaką jest Szkoła Żydowska - 2 marca 2022 , by admin
Miasto, to niejedno z największych i najpiękniejszych miejsc w Naszym kraju. Słynie z dużej ilości zabytkowych i zachwycających miejsc, a gmachy i działalności ściągają w całym roku ogromną liczbę turystów. W nadchodzącym roku 2016 – Wrocław będzie spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co związane jest z radosnymi realizacjami i lawiną sposobności i imprez. Wszelki potencjalny obywatel Polski powinien zwiedzić to miasto.

ratusz we wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Dodatkowo – Wrocław jest wielbiony przez społeczeństwo studentckie. Prestiżowy status uczelni ponadlicealnych i interesujące propozycje edukacyjne sprowadzają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna jesteś mieszkańcem miasta Wrocław, albo w najbliższym momencie planujesz przeprowadzkę – warto poznać rozległą i interesującą dziejowość tego miasta. Powinno się orientować, iż ta mieścina, to nie tylko piękny punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych budynków architektury i muzea. To nade wszystko ośrodek, które posiada obfitą tradycję i z jakimi związane są liczne wydarzenia historyczne.

Dużo jest tych punktów, do jakich trzeba docierać, szukać specjalnych placów, czy konkretnie przeczytać kroniki dziejów. Niejedynym z takich miejsc, o których, niewiele wiemy i za pewne nie zdajemy sobie sprawy, jak wielka wartość posiada jest Szkoła Żydowska we Wrocławiu – zapraszamy. Obchodzimy ją wielokroć, gdyż sytuuje się nieopodal dworca autobusów i pociągów. Na pierwsze wrażenie – nie różni się niczym szczególnym od innych placówek szkolnych powszednich, czy gimnazjum.

szkoła

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak znajomo jednakże historykom – to stare miejsce, ustanowione zostało Szkoła (zobacz także szkielet człowieka) dialogu – , gdyż przez wiele lat skupiała w ośrodku dzieci rasy żydowskiej. Jej tradycja sięga przedwojennych okresów. Wiele istotnych osobowości walczyło o jej funkcjonowanie i o możliwość uczęszczania uczniów żydowskiego urodzenia oraz ich nauki. Warto w wolnym czasie poznać dzieje Szkoły żydowskiej i zwiedzać to bogate informacji miejsce. Poszukujmy takich zakątków w Naszym mieście.