Jakie zadania pełnią książki w naszym życiu, co da się zrobić aby jak najwięcej osób lubiło czytanie

Home / Jakie zadania pełnią książki w naszym życiu, co da się zrobić aby jak najwięcej osób lubiło czytanie - 17 maja 2022 , by admin
Bardzo duża popularność telewizji, a od jakiegoś czasu także komputerów, tabletów i smartfonów spowodowała, że ludzie przestają czytać książki. Niestety patrzenie się w ekran jest łatwiejsze i wymagające znacznie mniej wysiłku niż czytanie, doskonale to zresztą widać wśród młodszych pokoleń, zmuszenie których do wysiłku intelektualnego jest niekiedy dość trudne.

książki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Następną rzeczą jest czas, elektroniczna rozrywka jest tak ogromnie wciągająca i angażująca czas, że jeżeli nawet ktoś miałby ochotę, żeby coś przeczytać, to mu po prostu nie starczy na to czasu. Książki wymagają spokoju i skupienia, jakiego często tak brakuje, dla większości osób znacznie wygodniej będzie uruchomić w wolnej chwili grę na telefonie zamiast przeczytać kolejną stronę ciekawej lektury. I niestety w ten sposób rośnie pokolenie, jakie można nazwać półanalfabetami, czyli ludzi, którzy są obeznani z nowoczesną technologią, potrafią przejść gry jedna po drugiej, lecz zaczynają sobie nie radzić z podstawami, jakimi jest normalne czytanie.

Na szczęście coraz więcej ludzi widzi ten problem i stara się w jakiś sposób temu przeciwdziałać. Tu bardzo dużo mogą zdziałać opiekunowie, jeśli oni przekażą dzieciom

książki

Autor: Todd Conaway
Źródło: http://www.flickr.com

zamiłowanie do książek, to najczęściej w dorosłych latach te dzieci będą sięgać po różne lektury. I odwrotnie, jeżeli w jakiś domach książki nie istnieją, tylko wolne chwile spędza się przed jakimś ekranem, to raczej są niewielkie szanse na to, że dziecko pójdzie mieć inne przyzwyczajenia i jednak będzie lubiło czytanie.

Sprawdź ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (https://purana.com.pl/), która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie zwlekaj więc i sprawdź już teraz!

Niestety tutaj przykład podany będzie z góry, i dzieci w większości przypadków powielają zachowania i wzorce, które wyniosły z domu. Niektórzy twierdzą, że zamiłowanie do czytania powinna w dzieciach zaszczepić szkoła. Jednak niestety nauka języka polskiego opiera się na dziełach może wybitnych, lecz nieco nudnych dla większości młodych ludzi, więc zupełnie oczywiste jest, że czytanie ich stanie się przykrym obowiązkiem a nie przyjemnością. A czytanie w pierwszej kolejności ma być przyjemnością i rozrywką, bo taka jest przecież rola książek w życiu każdego z nas.