Istota mebli domowych i szkolnych, czyli jak istotne jest dobranie półek i szafek pod dzieci

Home / Istota mebli domowych i szkolnych, czyli jak istotne jest dobranie półek i szafek pod dzieci - 10 stycznia 2023 , by admin
Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości salek szkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli przystosowanych do chowania w nich ubrań?

Na tle wzrastania dziecka zaleca się przypatrzenie się temu jak zmieniają się wszystkie elementy wyposażenia pokoju. Zaczyna się od pokoiku dziecka, rzeczywistego okienka na świat. Część rodziców zapewnia dzieciom fundacja przyjmie ubrania pomieszczenie na wyłączność, a kiedy te mają kilka lat mogą cieszyć się własnymi mini-meblami. Takie szafki mają ok. dwadzieścia centymetrów szerokości, wysokość biurka nie przekracza metra.

Krzesło dla dzieci

Podobnie niepozorne wygladają krzesła dziecięce (więcej informacji). Powinny być nade wszystko bezpieczne i wygodne – dzieciaki skore są do raptownych „wyskoków” z i na krzesło. Nie zaleca się na tym etapie krzeseł na kółkach, szczególnie w przypadku dzieci wykazujących większą ruchowość.

Później jest etap umeblowania przedszkolnego. Rodzice, którzy zdecydowali się na umeblowanie pokoju na tym etapie wzrostu dziecka postawią na meble przedszkolne (więcej na ). Nie są one przeznaczane bezpośrednio do małych pokojów mieszkalnych w kamienicach, z racji swoich parametrów. To typowy ciąg kilku metrów półek i szafek dla większej grupy osób uczęszczających na przedszkolne zajęcia i obiady. Dominują tu ciepłe kolory i zabawki z podziałem na te przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Do kompletu przedszkolnych mebli warto dołączać mini stoliki z krzesełkami do nauki i jedzenia posiłków.

Przedszkole to nie tylko sala do zabawy, nauki i posiłków, ale też szatnia, gdzie dzieci mogą spokojnie przebrać i ubrać się. To tu rozpoczynają i kończą swoje dni obcowania z pierwszą społecznością nierodzinną, to stąd wchodzą w nowy, inny świat. Mądrze skonstruowane meble do szatni (więcej na stronie) tylko utwierdzą przedszkolaków w przekonaniu jak należy bezpiecznie i mądrze chować swoje rzeczy.

Walory estetyczne, ale również łatwość w obsługiwaniu się – takimi cechami powinny charakteryzować się uniwersalne meble, szafki i półki dla przedszkolaków. Jeśli zagwarantują one bezpieczeństwo i wpoją młodym nawyk zamykania i zapamiętywania swojej szafki, w szkole nie będą miały problemów z dobieraniem dla siebie krzeseł i mebli klasowych.