Dopilnujmy aby nasze pociechy były bezpieczne podczas zabawy

Home / Dopilnujmy aby nasze pociechy były bezpieczne podczas zabawy - 22 października 2018 , by admin
Chcemy dla naszych dzieci tego co najlepsze, a więc chcemy im zagwarantować jak najwspanialsze miejsca do zabawy. Patrzymy czy dany zestaw drabinek zezwoli im się kształtować na sporo sposobów, czy będzie kształtować nie tylko ich koordynację ruchową, lecz także oraz zdolność przewidywania co się stanie, kiedy na danej drabince zachowa się w taki, czy kolejny sposób. Nie mniej pamiętajmy, iż nawet najmocniej rozszerzona budowla nie będzie odpowiednia, kiedy będzie już zepsuta i będzie wymagała naprawy.

place zabaw

Autor: Elliott Brown
Place zabaw muszą mieć odpowiednie atesty
Nie ma znaczenia czy mamy swój ogród i na nim planujemy postawić dla swojego dziecka plac zabaw, czy może zamieszkujemy na jakimś osiedlu i korzystamy z ogólnie dostępnych placów. Ciągle place zabaw powinny posiadać odpowiednie atesty (jak na przykład – tu), zaliczyć odpowiednie testy oraz jednocześnie posiadać odpowiednie certyfikaty, przez które będziemy pewni, że nasze pociechy mają szanse się na nich bezpiecznie bawić. Dodatkowo co rok powinniśmy robić ich gruntowną konserwację i przegląd, a jeśli coś będzie wymagało remontu, to musimy to jak najszybciej wyremontować, tak by nasze dzieci miały szanse się na nich bezpiecznie pobawić.

Wiek dziecka ma tutaj również wielkie znaczenie
Warto sobie zdawać sprawę z tego, iż takie place nie jedynie wyróżniają się tym, co proponują do zabawy, lecz również oraz własną wielkością. Są takie na których bezpiecznie mają szanse się samodzielnie poruszać już dwulatki, a są takie na których mogą się bawić dopiero większe dzieciaki. Kupując plac na którym ma się bawić nasze dziecko, z pewnością należy wybierać taki, który jest najwspanialej dopasowany do jego wieku, bo wtedy będziemy posiadali pewność, że na pewno fantastycznie będzie się na zanim bawiło i równocześnie, iż będzie się cudownie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon

Sprawdzajmy bezpieczeństwo
Zanim rozpoczniemy wykorzystywać z jakiegoś placu, należy przeczytać jego regulamin, zobaczyć czy ma konieczne pozwolenia i certyfikaty, i czy naprawdę wszystkie jego fragmenty wyglądają na trwałe i wytrzymałe. Jeśli tak, to bez wątpienia nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze potomstwo mogło się na takim placu zabaw bawić i rozwijać własną sprawność fizyczną.