Istny raj dla każdej dziewczynki czyli parę słów o zabawkach z klasą

Home / Istny raj dla każdej dziewczynki czyli parę słów o zabawkach z klasą - 19 stycznia 2023 , by admin
W dzisiejszych czasach, kiedy pęd za nowością ogarnia niemalże wszelkie strefy naszej egzystencji, na szczęście w niektórych aspektach da się obserwować powrót do tradycyjnych wzorców.

drewniany domek dla lalek

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zauważalne jest to w krainie zabawek.
Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Drewniany domek dla lalek to na pewno najlepsze wspomnienie dzieciństwa każdej kobiety. Otrzymywałyśmy je po kuzynkach, a jeżeli miałyśmy szczęście, to ten domek wykonał dla nas tata albo rodzicom udało się go gdzieś kupić. Potrafiłyśmy spędzać długie godziny bawiąc się w dom, urządzając lalkom pokoje, posyłając je do pracy, organizując śluby i tak dalej. Poprzez to bardzo rozwijała się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w najrozmaitsze role oraz znacznie więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie jedynie radował oko, ale również cechował się wielką trwałością. Oprócz tego zawsze można go było łatwo odnowić. Przez pewien okres domki stworzone z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki – domki z plastiku -Nefere ma domki dla lalek. Nietrwałe, mniej stabilne, łatwe w montażu, lecz na tyle delikatne, iż niezwykle szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy minęły, a wykonane z drewna zabawki wracają do łask.
Podobny powrót ma miejsce w wypadku innego typu zabawek przeznaczanych dla dziewczynek – trwałe lalki szmaciane od Nefere.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Inne tego typu treści zobaczysz również tutaj teatr ognia lascar.

Po latach, w jakich królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku wielkiej radości zwłaszcza starszego pokolenia, chociaż dziewczynki są tak samo zadowolone – w sklepach pojawiły się lalki szmaciane.

Mają one ogromną przewagę nad tymi stworzonymi z plastiku – mogą służyć za przytulankę, można je prać, można z nimi spać, są miękkie, a oprócz tego można je dawać dziecku od najmłodszych lat: nie posiadają elementów, które grożą zadławieniem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją spore szanse, iż staną się one ich ulubionymi zabawkami.