Odpowiedni ubiór na pierwszą komunię świętą

Home / Odpowiedni ubiór na pierwszą komunię świętą - 13 lutego 2023 , by admin
Już za chwilę maj, a w związku z tym okres wytężonych przygotowań do Komunii. W kościołach w całej Polsce będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się tej chwili odpowiednio przygotować. I są to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.

chleb komunijny

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci bardzo wcześniej szykowane do tej uroczystości: lekcje religii, msze święte dla dzieci i rodziców, a obok podobnych rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczynek absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni utyskują, że zakłóca się znaczenie Eucharystii, ale obecne czasy sprawiają, że: obie kwestie są ważne, a obowiązujący ubiór jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest właściwe podejście do tematu.

Suknie komunijne to wiecznie żywy temat: klasycznie zdobione spędzają sen z dziewczęcych powiek już parę dobrych miesięcy do przodu. Moda na sukienki jest inna co roku. Możliwości kupna jest nieograniczona liczba. Galerie prześcigają się, aby przed majem zapewnić jak najciekawszy wybór sukienek.Oprócz sukienek coraz bardziej modne stają się alby. Zwykle są bardzo eleganckie, już przygotowane lub szyte na zamówienie. W zależności od modelu mogą być z kołnierzem, wykończone gipurą. W centralnej części mają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie rodzicom, którzy pragną aby ich dzieci nosiły się bez zbędnego przepychu – zapraszamy.

Pierwsza komunia święta

Autor: mfb1982
Źródło: http://sxc.hu
Równie istotne jak sam strój, są dodatki. Pelerynki to stałe elementy każdego stroju. Wianki komunijne wykonywane na zamówienie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od galerii kwiatowej, w której złożymy zamówienie. Wianki wykonywane są na podstawie żywych kwiatów, lub gdy pogoda nie jest właściwa – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka. Trzeba właściwie przygotować o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją długo.