Jeżeli chcesz polepszyć sprawność umysłową swojego dziecka – ulokuj swój czas i pieniądze w tradycyjne metody wychowania.

Home / Jeżeli chcesz polepszyć sprawność umysłową swojego dziecka – ulokuj swój czas i pieniądze w tradycyjne metody wychowania. - 11 stycznia 2023 , by admin
Rozwój cywilizacyjny dotyczy już dzisiaj nie tylko starszych, pracujących ludzi. Odkrycia i cuda teraźniejszego wieku opanowały także młodszą częścią społeczności, co niestety nie oddziałuje pozytywnie na ich przyszłość. Zmodernizowane cuda teraźniejszego wieku dotyczą każdej dyscypliny naszej egzystencji.

Książka z niebieską okładką

Autor: umairadeeb
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rozmyślamy o naszych podopiecznych – dziś nie są już podwórkowymi rozrabiakami, czy domowymi duszami towarzystwa, fanatykami gier planszowych, zabawek, pluszaków, lalek, plastikowych samochodów itp. W teraźniejszych czasach, są już realnymi fanatykami laptopów, telefonów, tabletów, I phone`ów i innych. Niestety, mikrokosmos naszych podopiecznych sprowadził się do cyberprzestrzeni. Prócz obligatoryjną edukacją w szkole, nie mają już przedmiotowych zainteresowań, co powoduje, iż nie chętnie sięgają po jakiekolwiek nieobowiązkowe książki, czasopisma.

Nie zasypiają przy czytankach rodziców, a przy opracowanych audiobookach. Punkty sprzedaży książek i biblioteki, pełne świetnych książek dla dzieci, przechodzą kryzys, tradycyjne bajki idą w zapomnienie. Książki dla dzieci, to typowa skarbnica i siła prawdziwego dzieciństwa, dlatego w szkołach, mediach oraz domach kultury, czy punktach publicznych, apeluje się do rodziców o to, aby chcieli ograniczać współczesne formy rozrywki.

Powinno się niewątpliwie zachęcać dzieci i młodych do szukania zainteresowań, spotkań przyjacielskich, a przede wszystkim do czytania. Książki dla dzieci, kształtują umysł i wyobraźnię, przywołują emocje. Nie warto traktować ofert multimedialnych jak metody wyręczenia rodziców w zajmowaniu się pociechami. Trzeba, jak dawniej, ofiarować im czas – sprawdź.

Każdy rodzic powinien walczyć z teraźniejszym postępem światowym i przejść na ustępstwo. Małe dzieci prócz cyberwynalazków wciąż potrzebują miłości, sympatii, opieki, akceptacji. Czytanie przed snem , nawet przez niedługi odcinek czasu powoduje, iż dziecko z czasem czuje się spokojniej i jedyną pociechą nie są tylko mechaniczne akcesoria.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź szkoła specjalna w warszawie koniecznie, w tym miejscu znajduje się coś, co z pewnością także jest wartościowe.

Przy dzisiejszym rozwoju technologicznym i sposobie życia, propaguje się nadal trzymać dawnych form wychowywania podopiecznych. Książki dla dzieci, gry planszowe, czy aktywności ruchowe wpłyną na nie zdecydowanie pozytywnie.