Elektroniczna niania jako przydatne wyposażenie młodych rodziców

Home / Elektroniczna niania jako przydatne wyposażenie młodych rodziców - 23 stycznia 2023 , by admin
Jeszcze przed narodzinami pociechy większa część młodych rodziców uzupełnia wyprawkę dla swojego dziecka. Wśród wielu rzeczy koniecznych dla noworodka, na liście sprawunków młodych rodziców wielokrotnie pojawia się elektryczna niania.

biurka

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępnych jest dużo wersji takiego sprzętu i obowiązkiem rodziców jest wybrać taki typ, który świetnie sprawdzi się w ich przypadku.
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Elektryczna niania może być analogowa, lub cyfrowa. W zestaw takich sprzętów wchodzi nadajnik i odbiornik. Zaletą urządzenia analogowego jest niska cena, mocniejszy sygnał, a przez to również duży zasięg. W urządzeniu cyfrowym sygnał emitowany jest w postaci kodowanej, dzięki czemu nie może być zakłócony przez pozostałe urządzenia. Dźwięk jest wyraźny, bez zniekształceń, jednakże zasięg nie jest tak znaczny jak w przypadku analogowych. W sprzedaży osiągalne są również sprzęty wyposażone w kamerę, dzięki której rodzice mogą również oglądać niemowlę. Niektóre posiadają dodatkowo tryb nocny. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni można monitorować dziecko przy wyłączonym świetle. Dla najbardziej wybrednych producenci wyprodukowali nianie elektroniczne z funkcją monitora oddechu. Monitor nadzoruje oddech pociechy dzięki dyskom sensorowym umiejscowionym pod materacykiem.

Jest już nasza autorska witryna (https://www.audika.pl/zycie-z-niedosluchem) – kliknij w poniższy link, poczytaj artykuł i zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Powiadamia o wstrzymaniu oddechu dziecka już po 15–20 sekundach od uchwycenia ostatniego oddechu. Jest to w szczególności istotne w wypadku wcześniaków.

Wielką wygodą jest to, że owe sprzęty działają bezprzewodowo.
Być może elektryczna niania nie jest sprzętem głównej potrzeby, jednak dla komfortu i spokoju rodziców warto się w nią zaopatrzyć.