Wybierasz się w góry? Sprawdź, w jaki sposób mądrze się przygotować

Home / Wybierasz się w góry? Sprawdź, w jaki sposób mądrze się przygotować - 12 lutego 2023 , by admin
Wybierasz się w góry, lecz masz mało praktyki? Przed wyjazdem poświęć chwilę, ażeby uplanować bezpieczną eskapadę a także przyszykować się na każdą możliwość.
W zależności od celu naszej eskapady, sprzęt będzie się troszeczkę różnił.

Inaczej przygotowujemy się na wycieczkę w wysokie, natomiast odmiennie w mniejsze góry jak też na płaskowyże. To, co jednakże przyda się za każdym razem, to m.in.: smartfon a także power bank, kompas, kamera sportowa, latarka, zapalniczka, termos. Jaki plecak kupić na tego rodzaju wyprawę? Lekki oraz wytrzymały plecak jest najistotniejszą częścią wyposażenia, jakie zabieramy w góry. Nabywając model na górskie peregrynacje kieruj uwagę na jakość zrealizowania. Istotne jest, ażeby materiały był mocny, ale lekki. Znakomicie, aby był wodoodporny – w przeciwnym przypadku należy zainwestować w folię na plecak. Istotna jest ilość kieszeni a także tak zwany nośny system. Ten drugi oddziałuje na stabilność plecaka.

plecak

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
W górach zawsze warto brać pod uwagę zmieniające się prędko warunki pogodowe. Wyruszając na eskapadę, powinniśmy ubrać się na tak zwaną „cebulkę” bądź posiadać w zapasie cieplejszą kurtkę, przeciwdeszczowy płaszcz czy sweterek. Gdy przewidujemy ekskursję w wyższe góry, powinniśmy posiadać z sobą termoaktywną odzież lub (Zobacz tez: hotel z aquaparkiem mazury) bieliznę. Podstawą są też turystyczne skarpety a także komfortowe buciki sięgające ponad kostki.

Te ostatnie muszą być nie jedynie bardzo wygodne jak też wytrzymałe, lecz również przystosowane do terenu, po jakim będziemy spacerować. Z pewnością przydadzą się również lżejsze buciki na zmianę oraz okulary przeciwsłoneczne i przeciwsłoneczną czapkę.