Wagi apteczne

Home / Wagi apteczne - 6 stycznia 2023 , by admin
Wagi apteczne do używania w przemyśle aptecznym zgodnie z ustawą Prawo o Miarach potrzebują legalizacji. Należy wiedzieć, że nowe wagi apteczne posiadają legalizację ważną 3 lata.
waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: wagi aptecznej do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz wagi do płynów o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g.

Wskazane jest, aby waga apteczna posiadała kalibrację wewnętrzną, co pozwala wyeliminować błędy wskazań wagi w dalszym okresie czasu. Wagi apteczne z kalibracją wewnętrzną zawsze ważą właściwie nawet przy dużych skokach temperatury.

Czy szukasz następnych i zajmujących artykułów na podany tu temat? Służymy pomocą – kliknij, aby przeczytać tutaj nowe wątki.

Ponadto wagi z kalibracją wewnętrzną można bez problemu przewozić w dowolne miejsce na świecie, a wskazanie wagi zawsze będzie poprawne (więcej w tym temacie – link do oferty).

Wagi do proszków posiadające osłonę przeciwpodmuchową lub szafkę przeciwwietrzną pozwalają na użytkowanie wagi w komorze laminarnej. Zdarza się stosować w recepturze aptecznej wagi apteczne z zablokowaną kalibracją. Należy jednak wiedzieć, że wagi apteczne z zablokowaną kalibracją i legalizacją wymagają stałej temperatury otoczenia oraz nie wolno takich wag przewozić.

W przypadku wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza oznacza to, że niedroga waga apteczna ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru oraz jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wagi apteczne z wagowym układem pomiarowym Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najrozsądniejsze rozwiązanie dla farmakologii.