Jakie praktyczne przedmioty warto spakować na obóz przetrwania?

Home / Jakie praktyczne przedmioty warto spakować na obóz przetrwania? - 19 stycznia 2023 , by admin
Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Warto zatroszczyć się o to, żeby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Obozy takie umiejscawia się z reguły w terenach sprzyjających wszelkim grom taktycznym. Zwykle są to wycieczki w tereny górskie lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak mając na uwadze wojskowy sznyt wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się jednak tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. W sytuacji wyjazdów na obozy tego typu organizowane dla starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy już mocniejszego wysiłku, porównywalnego z wojskiem.

Obozy tego rodzaju jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mogli uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Ponadto na tego typu wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor (sprawdź wrocław tor wyścigowy) przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Możliwe, że przyda nam się również składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszelkie dodatki typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Warto przed wyjazdem podpytać organizatorów, jakiego rodzaju sprzęt jest niezbędny. Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Warto również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy szybko masę elementów asortymentu potrzebnych na taką wycieczkę.