Czy opony zimowe to wymóg?

Home / Czy opony zimowe to wymóg? - 8 stycznia 2023 , by a-t

Autor: KURSANT

Na dworze lato w rozkwicie, gorąco, nikt z nas na pewno nie myśli o tym co będzie w grudniu, a tymczasem to najodpowiedniejszy moment, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do samochodu.

Większość producentów w tej części roku sprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Oczywiście są to nieużywane opony, w idealnym stanie, lecz sprzedawcy muszą opróżnić magazyny przed zakupieniem nowych modeli. Stąd właśnie lenie przeceny.

Opony zimowe z to bardzo znaczący element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, więc nie odkładajmy tematu. Zdarza się, że kierowcy wcale nie zamieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się bezsensownymi argumentami, jak choćby ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To pomyłka i głupota! Do kolizji nie trzeba dużo, wystarczy metr oblodzonej nawierzchni, żeby auto wynajem samochodu dostawczego na godziny zaczęło tańczyć na jezdni.

Są niestety jednak kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie używają zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. Niestety wziąć bywają ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, wiec zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie fanaberia, to obowiązek, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Można już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a da się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie z pewnością wyszukamy mnóstwo ofert, a być może uda nam się zakupić opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze. Na przykład Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin i równe im marki.
Jeśli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym kłopotem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

Opony sprzedaje od lat firma Netcar