Do czego da się wykorzystać zdjęcia z samolotu?

Home / Do czego da się wykorzystać zdjęcia z samolotu? - 29 grudnia 2022 , by admin
Zdjęcia lotnicze to ogólne określenie. Prawdę powiedziawszy nie istnieje jednoznaczna definicja określająca ten rodzaj fotografii. Technicznie kwestię ujmując są to zdjęcia z powietrza otrzymane przy pomocy nie tylko satelity czy aeroplanu, helikoptera ale również każdego innego urządzenia potrafiącego sfotografować powierzchnię ziemi z dużej odległości.

zdjęcie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzętem takim może stać się np. motolotnia, balon czy sterowiec co jest o wiele tańszym rozwiązaniem. Poza tym balonu nie dotyczy zakaz lotu ponad terenami zabudowanymi, a więc może być bez problemu wykorzystywany podczas fotografowania miast czy miejsc trudno dostępnych dla aeroplanu. Balonem da się robić fotografie z wys. od 5 do 150 m. nad ziemią. Aparat mieszczący się pod balonem helowym sterowany jest radiowo i może realizować zdjęcia z powietrza zobacz na stronie magiceye.com.pl pod jakimkolwiek kątem . Wykonywane za pomocą balonu helowego zdjęcia zdjęcia do dokumentów wrocław z powodzeniem można łączyć tworząc rozległe panoramy. Taka sesja zdjęciowa za pomocą latawca czy balonu helowego może trwać w jednym i tym samym miejscu przez kilka godzin, wobec tego jest to idealna metoda do dokumentowania wszelakich imprez masowych.

Definicja zdjęcia lotnicze często bywa używane na zmianę z mianem fotografii z perspektywy ptaka, co może wprowadzić w błąd, ponieważ ten pierwszy typ fotografowania pokazuje teren pod prostym kątem w stosunku do powierzchni ziemi. Tymczasem ten drugi rodzaj to fotografie robione pod mniejszym kątem w stosunku do ziemi.

Zdjęcia z powietrza robione są w bardzo wielu zamysłach, między innymi do

zdjęcie

Autor: HTC
Źródło: HTC

zobrazowania przewidywanych inwestycji w tle zrealizowanych już budowli, uwidoczniają typ ukształtowania terenu, pozwalają utworzyć różne mapy. Fotografuje się w ten sposób także różne nieruchomości, osiedla, domy, obiekty handlowe, obiekty atrakcyjne turystycznie, kościoły, dworki, a nawet wykopaliska archeologiczne i całe połacie lasu. Fotografie takie niezwykle pomocne są w trakcie budowy gdyż można ujrzeć nie tylko działkę przeznaczony pod zabudowę lecz także z pomocą zdjęć z powietrza udokumentujemy szczegółowe etapy budowy. Fotografią lotniczą zajmują się specjalistyczne zakłady fotograficzne. Nierzadko one same projektują własne oktokoptery. Ich ceny są przeróżne, uzależnione przede wszystkim od wykorzystywanego nośnika oraz typu zleconego zadania.