Home / Urządzasz pokój swojej pociechy? Dzięki naszym poradom zorientujesz się, bez jakich mebli dziecko się nie obędzie - 4 stycznia 2023 , by admin
Urządzanie pokoju dla dzieci w głównej mierze uwarunkowane jest przez wiek pociechy. W inny sposób bowiem zaaranżujemy pokój niemowlęcia, inaczej zaś nastolatka, jaki ma zdecydowanie inne potrzeby. Jest jednak kilka niezmiennych elementów umeblowania, bez jakich i mały, i większy człowiek się nie obejdzie.

Na pierwszym miejscu stoi oczywiście wygodne łóżko. Meble dziecięce są wielokolorowe, na ogół też wykonane wedle określonego motywu, m.in. łóżko z baldachimem dla uwielbiającej księżniczki dziewczynki czy łóżko – statek dla małego pirata. Maluszki też często chcą łóżka piętrowego. To dobre przemyślenia rozwiązanie, gdyż zawsze będzie dużo miejsca na poduszki czy maskotki, których u kilkulatka nie brak. Nastolatek natomiast woli subtelne, a nawet ciemniejszą kolorystykę. Dba, aby łóżko pasowało do urządzenia całego pokoju oraz chętnie dobiera łóżka, które zajmują mniej miejsca.

Pokój dziecka, łożeczko

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Lepiej jest jednak zakupić wygodne łóżko z materacem, które posłuży mu znacznie dłużej.
Przechodząc do następnych spraw – w pokoju naszej pociechy przyda się biurko. Już kilkulatek bowiem ćwiczy szlaczki, dlatego powinien mieć gdzie usiąść, a jego plecy wymagają podparcia w postaci wygodnego krzesła. Biuro dla starszego dziecka powinno być trochę większe, aby pomieściło i książki, i laptopa albo inne urządzenia. Pamiętajmy, iż nastolatek z reguły ma rozgardiasz w swoim pokoju, toteż im więcej szuflad oraz półek w biurku, tym lepiej. Tak samo jest w przypadku pozostałych mebli. Tak samo meble dla dzieci, jak też meble dla nastolatka muszą składać się jeszcze z szaf i komód, w których zmieszczą się ich ciuchy, zabawki i inne drobiazgi. Meble młodzieżowe łóżko młodzieżowe z szufladami warto jest dobierać z zainteresowanym, aby nie okazało się, iż nie trafiliśmy w jego gusta i nie cieszy się ze swojego pokoju. Można też wspólnie siąść wieczorem przed komputerem i poszperać w internecie w poszukiwaniu idealnych zestawów.

Wybierając meble zwróćmy uwagę na jakość ich produkcji. Nie zawsze dobrze jest kierować się mniejszą ceną, gdyż meble mogą nie być tak trwałe i np. ich kanty błyskawicznie się zniszczą. Czasem opłaca się zapłacić odrobinę więcej, aby móc cieszyć się pięknie wyglądającym pokojem przez długi czas, ale za to urządzić wymarzony i komfortowy pokój. Więcej na