W jaki sposób gimnazjaliści nie powinni dobierać szkoły średniej?

Home / W jaki sposób gimnazjaliści nie powinni dobierać szkoły średniej? - 3 stycznia 2023 , by admin
Dla wszystkich młodych uczniów niezwykle istotne jest to, żeby wybierać szkołę średnią w sposób świadomy, nie natomiast kierować się jakąkolwiek tendencją albo niczym owca pójść ślepo za innymi.
Należy dobrze ustalić swoje możliwości.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś, dla przykładu, przeciętnym lub niezbyt zdolnym wychowankiem, to lepiej nie wybierać się do placówek elitarnych, czyli tych, w których edukują się głównie tzw. „kujoni”. Nawet jeżeli do tego typu placówki się dostaniesz, to kiedyś będziesz zmuszony przez cały czas coś komuś udowadniać. A nie ma to raczej nic wspólnego z nauką. Trzeba także pamiętać, że nawet w niezwykle dobrej placówce możemy spotkać kiepskich wykładowców i odwrotnie: w takiej, która ma niższe oceny, mogą również funkcjonować bardzo dobrzy, a nawet nieprzeciętni pedagodzy i wychowawcy.

nocnik

Autor: SORAYA
Źródło: SORAYA
Najważniejsze jest to, żeby nie uważać, że liceum jest bardziej korzystne od technikum. Taka szkoła szkoła podstawowa mokotów nie jest w jakimkolwiek przypadku szkołą gorszą, zwyczajnie przyjęło się już, że do liceum wybierają się te osoby, które chcą iść później na studia, natomiast w technikach uczą się jedynie osoby, które zostaną kiedyś fryzjerkami, murarzami albo osobami, które spotykamy w okienkach pocztowych. W liceum nie uzyska się tak fachowej i praktycznej wiedzy, która będzie przygotowywała do wielu dziedzin.

Zwłaszcza dla osób, które chcą udać się potem na kierunki techniczne, lepsze będzie technikum. Humaniści faktycznie lepiej niech wybiorą liceum. Jeśli chodzi o elitarne placówki, to nie chodzi tu o to, żeby wybierać się tam, ponieważ później będzie się czym chwalić.