Gadżety dla oczekującej dziecka mamy i pojawiającego się na świecie maleństwa.

Home / Gadżety dla oczekującej dziecka mamy i pojawiającego się na świecie maleństwa. - 21 grudnia 2022 , by admin
Są takie akcesoria dla przyszłej lub świeżo upieczonej mamy i jej malucha, które ułatwiają wiele codziennych czynności. Niby wiemy o ich istnieniu, lecz nie zawsze jesteśmy przeświadczeni co do ich praktyczności lub dobrego działania. Prześwietlamy kilka z nich z myślą o tym, że spostrzeżenia i uwagi będą pomocne.

poduszka wałek

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Pierwsze pod lupę bierzemy rogale do karmienia, które możemy nabyć zarówno w sieci, jak i każdym sklepiku z akcesoriami dla małych dzieci. (zobacz sklep). Ten rodzaj podparcia daje bardzo wiele możliwości i posłuży zarówno mamie, jak i maluchowi. Oczywiście jego główną rolą jest pomoc w przybraniu komfortowej pozycji do karmienia, a tym samym – odciążenia kręgosłupa oraz rozluźnienia ramion i karku, lecz przyszła mama może go używać będąc jeszcze w ciąży, nawet w ostatnich miesiącach przed porodem. Może na rogalu relaksować plecy albo opuchnięte nogi. Gdy maluszek już zawita na świecie, poza karmieniem w podusi tego typu, rogal może sprawdzić się też przy troszkę starszych dzieciach przy nauce siadania albo do umieszczania malucha wewnątrz rogala. Leżące lub siedzące w rogalu dzieciątko zabezpieczone jest z trzech stron, dzięki czemu wiemy, że jest bezpieczne. Początkowo możemy sadzać maluszka na kilka minut, a później wydłużać ten czas.

Warto mieć dwie takie poduchy na zmianę i wybrać podusię z bawełnianą poszewką możliwą do zdejmowania dzięki zamkowi błyskawicznemu albo ukrytym w szwie napom. Żeby poduszka była dość stabilna, lecz przy tym miła i sprężysta, wybierzmy tą wypełnioną antyalergiczną włókniną silikonową. Rogale do karmienia wydają się być bardzo użyteczne i z pewnością sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Nie czekaj: przejdź do strony (https://sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota), żeby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowany w tekście temat. Oczekujemy na twą recenzję!

Kobietom w zaawansowanej ciąży pomoże rodzaj kojca ciążowego. Umożliwi spokojniejsze spanie czy relaks, gdy duży brzuch daje zaczyna przeszkadzać i mocno obciążą kręgosłup. To dobra możliwość głównie dla tych kobiet, które przytyły w ciąży więcej niż 12 kilo.

Termofor, miś pluszowy

Autor: home&you
Źródło: home&you
Przy różnego rodzaju bólach sprawdzą się także termofory do miejscowego nagrzewania ciała. Jeśli nabędziemy gumowy termofor w miękkim etui, zyskamy bardzo wielofunkcyjny przedmiot – można przykładać go do bolącego brzuszka maluszka gdy podajemy napar z kopru włoskiego, można zagrzać nim stopy gdy karmimy, można położyć go na naszym brzuchu i robić ćwiczenia napinające, aby szybciej wrócić do wagi sprzed ciąży. Występują także nieco inne termofory, których nie wypełnia się gorącą wodą, lecz podgrzewa się jego wypełnienie na przykład w kuchence mikrofalowej czy w piekarniku. Podgrzanie zajmuje nieco więcej czasu, lecz ten termofor dłużej trzyma i oddaje ciepło, co jest jego dużą zaletą.

Asortyment akcesoriów dla mamy i dziecka na rynku jest bardzo duży. Zorientujmy się w ofercie sklepów, zorientujmy się, co sprawdziło się w przypadku naszych znajomych i podejdźmy do naszych zakupów racjonalnie.