Zabawki a wiek dziecka

Home / Zabawki a wiek dziecka - 5 stycznia 2022 , by admin
Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko rozwijało się jak najlepiej. Uczymy pociechy pisania, czytać, liczb, poruszać się w świecie. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z nich jest interesowanie dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakiego typu zabawki edukacyjne są obecnie chętnie kupowane? Jest kilka, część z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Najpierw zabawki lalki Barbie. Można używać ich do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku aby przedstawiło historyjkę o tej lalce. Lalka może być dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, lekarką. Jeżeli mamy zdolności manualne możemy uszyć jej różne stroje według tego co o lalce opowie nam maluch.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to różnego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Zazwyczaj to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z jakim rysunkiem i bardzo wspomaga rozwój. To także wspaniały sposób na wspólne spędzenie popołudnia, choćby wtedy gdy leje deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Budowle z nich postawione trudniej rozwalić, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej centrum medyczne informacji.

Dziecko może tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Zwykle do zestawu klocków dodany jest obrazek przedstawiający to, co można z nich ustawić. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla małych dzieci, po małe dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tu: Link.

Również dla starszych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, oraz wykształcają takie umiejętności na przykład ocenę odległości, prędkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, by obsłużyć pilota. Tutaj sporo więcej ofert dla Państwa: .

Jeżeli odpowiednio zachęcimy malucha i będziemy przeznaczać czas na bawienie się z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet prosty patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.