Zabawy w ogródku zależnie od wieku dziecka

Home / Zabawy w ogródku zależnie od wieku dziecka - 31 grudnia 2022 , by admin
Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa nierzadko wiążą się z zabawą w przydomowym ogródku. Zobacz, co dzieci interesuje w ogródku zależnie od ich wieku.

Z blaskiem słońca przeświecającym przez listowie drzew, wiśniami zrywanymi wprost z drzewa, kropelkami deszczu stukającymi o daszek domku albo namiotu, z gonitwą po trawie do utraty sił i zabawą w domek. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą miały co przywoływać w pamięci. Aranżując zagospodarowanie ogrodu, pamiętajmy: dzieciaczki potrzebują nieco powierzchni jak też swobody. Jak dużo, to zależy od wieku oraz liczby dzieci. Im mniejszy ogród, tym trudniej wygospodarować dla nich właściwe miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Jednak warto próbować. Nawet jeśli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uporządkowanego, zielonego ogródka wypełnionego wypielęgnowanymi roślinkami.

zobacz katalog

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Maluchy roczne jak też dwuletnie chętnie grzebią w piasku jak też bawią się na murawie zabawkami. Wystarczy im piaskownica, rozwinięty kocyk, z kolei w upały plastikowy basenik z wodą. Dzieci trzy-sześcioletnie z uwagą słuchają rodzicieli, gdyż rozpiera je pragnienie zgłębiania tajemnic świata. Zadają setki pytań. Chciałyby wszystko obadać, oglądać, posmakować.

Aby poszerzać wiedzę w tym obszarze – kontynuuj oglądanie następnych ciekawych myśli w różnych artykułach. Kliknij w ten link i czytaj bez limitu.

Zaczynają poznawać świat przyrody. Dla takich pociech stwórzmy powierzchnię ogrodową z darnią, po której można śmigać, zrywać kwiaty a także cieszyć się krążącymi nad nimi motylami.

Wystarczy w jednym miejscu pozostawić kępy rzadziej koszonej murawy albo niewielki fragment ogrodu przeznaczyć na łąkę kwietną bądź też wysiać tam mieszankę kwieci jednorocznych. Dobrze jest również ustawić domki dla dzieci oraz powiesić huśtawkę i posadzić 1-2 krzewy, za jakimi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na zabawki od GardenCenter. Pociechy w tej grupie wiekowej to doskonali pomocnicy z entuzjazmem grabiący i kopiący grządki, siejący kwiaty oraz zrywający owoce. Wspólne działania mogą dostarczać zarówno dzieciom, jak i dorosłym dużo satysfakcji.

Pociechy siedmio-dziewięcioletnie zazwyczaj najentuzjastyczniej bawią się jeszcze koło domku, jednak potrzebują dużo ruchu oraz urozmaiconych zabaw. Przyda się huśtawka a także sprzęt do wspinania (z drabinkami, sznurami i przykładowo zjeżdżalnią) a także pojazdy dla dzieci.