Moda na skakanie: w jaki sposób zakupić odpowiednią trampolinę domową, żeby dziecko skakało na niej bezpiecznie?

Home / Moda na skakanie: w jaki sposób zakupić odpowiednią trampolinę domową, żeby dziecko skakało na niej bezpiecznie? - 8 stycznia 2022 , by admin
W dzisiejszych czasach zaleca się dbanie o kondycję swoich pociech, a ćwiczenia na trampolinie na przestrzeni minionych paru sezonów zdobyły ogromną popularność. Trampolina domowa jest znakomitą propozycją dla dzieci. Podskoki na niej pobudzają do pracy sporą grupę mięśni. Piętnaście minut zabaw na trampolinie pomaga spalić około 250 kalorii oraz bardzo szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie w głównej mierze poprawiają kondycję ruchową i dostarczają przy tym mnóstwo zabawy.

Trampolina ogrodowa

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie wyboru trampoliny domowej trzeba patrzeć na maksymalne obciążenie. Wybierając o złych parametrach model wytrzymujący obciążenie przykładowo do 100 kg da się zaoszczędzić trochę gotówki (przykład: ). Jednak na takiej trampolinie nie może bawić się więcej jak dwoje dzieci. Przy zakupie trampoliny należy wiedzieć jakim obszarem ogrodu bądź innego miejsca się dysponuje. Trampolina domowa powinna mieć jak największą średnicę, ponieważ to zapewnia bezpieczeństwo w czasie zabawy. Ale nie zawsze dysponuje się sporym obszarem z tego powodu wielokrotnie wybierane są niewielkie modele. Kolejną ważną kwestią zakupu jest siatka do trampoliny. Zabezpiecza ona przed różnymi wypadkami. Tylko trampoliny dla sportowców nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. Są dwa rodzaje siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, jest ona mocowana dookoła zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla dzieci najlepsza jest siatka do trampoliny montowana wewnątrz, dlatego, że oddziela skaczącego od stelaża. Zatem, chroni małe dziecko nie tylko przed wypadnięciem ale chroni również przed otarciami- . Dzięki tej siatce noga nie dostanie się między sprężyny. Kupując trampolinę warto ustalić budżet, jaki zostanie przekazany na ten wydatek.

Jeśli chcesz zbadać omawianą tematykę bardziej, wejdź na ten link, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.scootive.pl/), którą Ci sugerujemy.

Odpowiednio do zasobu pieniędzy trzeba wybrać wielkość i model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się 300 -700 zł za domową trampolinę standardowej wielkości.

Nie należy kupować tanich modeli, gdyż nie mają one wzmocnień, siatki bądź drabinki. Ponadto są przystosowane na mniejsze maksymalne obciążenie. Zatem, będzie mogło na niej skakać tylko jedno dziecko. Pozostałe będą zmuszone patrzeć z boku, co często prowadzi do zbędnych kłopotów i histerii wśród pozostałych dzieci. Wiadomo też, że w czasie kupowania należy wszystkie elementy dobrze obejrzeć, sprawdzić czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio wytrzymałe i zapewniające stabilność.