Popatrz na rzeczywistość i wyszukuj radość

Home / Popatrz na rzeczywistość i wyszukuj radość - 22 października 2018 , by admin
Zgłębianie języków obcych, otwiera nas najróżniejsze kultury i ofiarowuje mnóstwo środków, ale też radość.
Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach, obce języki są drzwiami na świat.
Mamy szansę dogadać się z osobami z innych państw i zobaczyć, że nie cali bywamy tacy sami.

A dzięki rozmaitym zwyczajom wasze życie, może być pełne odcieni, znajomości i doświadczeń, o jakich nawet wam się nie marzyło.
komputer

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością, obcy język zwielokrornia również nasze możliwości na targowisku pracy, zarówno w rodzinnym jak i w obcym kraju. Dzięki dogadywaniu się rozmaitymi językami, mamy szansę na zagraniczne praktyki, wolontariaty i projekty, które mogą być sposobem na życie. A gdy już ładnie znamy obcy język, to odblokowuje się również przed wami więcej książek, filmów i piosenek. A może skusisz się i napiszesz mail do swojego ukochanego Autora?
czasami bywa tak, iż język, samoistnie ciebie w sobie zauroczy, bo gdy usłyszymy nagle muzykę włoskiego czy portugalskiego, pragniemy iść za nim dalej. Jasne jest, że języki ofiarowują ci również swobodę i zabawę. Gdy wędrujesz, możesz porozmawiać z rdzennymi mieszkańcami i dzięki temu smakować lepiej bycie, które bywa bardziej ekscentryczne, aniżeli ci się zdawało. Mówienie innymi językami wspomaga też z pewnością pracę umysłu i podobno zapobiega demencji.

Kończąc, możesz stać się obywatelem świata, i spojrzeć z kompletnie innej perspektywy na ludzi oraz na samego siebie, a to cenny dar, jaki kieruje do spełnienia.