Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?

Home / Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki? - 13 grudnia 2022 , by admin
Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Komunia, to pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jedną z kluczowych spraw związanych z przygotowaniami do tak ważnego swięta jest kupno odpowiedniego ubioru i dodatków.

W zależności od płci dziecka a także wymogów danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór stroju nie jest sprawą skomplikowaną, dla dziewczynki wybórsukni przeważnie spędza sen z powiek. Sukienki komunijneWybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, zaś nadmiar jest wrogiem gustownych stylizacji i może zniszczyć czar nawet najładniejszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziewczynka i w jakim modelu sukienki będzie wyglądać najlepiej. Suknie dla dziewczynek do komunii o łatwym fasonie, zgrabne i wizytowe, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Natomiast suknie obfitujące w zdobienia nie będą prezentować się ładnie na dziewczynkach otyłych i niewysokich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości.

Chcesz poszerzyć własną wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej szkoła muzyczna wrocław wiadomości.

Wybór sukni, to oczywiście kwestia gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, gdyż najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka korzystnie wyglądała w danym fasonie i komfortowo się w nim czuła. Jeśli nasza córka jest raczej wysoka i chuda, wówczas suknia z falbanami doda jej nieco objętości i będzie wyglądała dostojnie. Jeśli decydujemy się na strojną suknię, wybierzmy proste i gładkie dodatki. Istotne, by w natłoku przygotowań, mieć na względzie charakter uroczystości i nie przesadzać z ilością zdobień. Jeżeli sukienki komunijne są gładkie i skromne, możemy postawić na tkaninę, szyjąc je z połyskliwego materiału lub zadbać o ciekawe dodatki. Bardzo istotna w wyborze sukienki jest również kwestia finansowa, strojne sukienki, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te skromne.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Dodatki komunijneWarto pamiętać, że ubiór komunijny, to nie tylko suknia. Eleganckie białe pantofelki będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby miały zakryty przód. Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak pantofelki. Najważniejszą sprawą jest dobór fasonu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych (pomocne wskazówki) jest sporo koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.