W jaki sposób uczyć się obcego języka?

Home / W jaki sposób uczyć się obcego języka? - 22 października 2018 , by admin
Mózg ludzki zdolny jest do nauki języka obcego praktycznie w każdym wieku. Dzieci uczą się inaczej niż dorośli jednakże od faktycznego powodzenia nauki zależy wiele różnorodnych czynników.

zobacz to

Autor: Jim Lukach

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
Myślę, że korzyści wynikające z nauki języków obcych są na tyle ewidentne, że nie ma potrzeby ich wymieniać. Warto z kolei zastanowić się, jak sprawić, aby nauka języka obcego była przyjemna i skuteczna. W nauce języka warto aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za różne czynności, by nauka języka była w wyższym stopniu skuteczna. Warto „bombardować” się językiem , przymuszając organizm do spożytkowania wszelkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w języku obcym patrząc na tekst utworu, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania oraz poezje w danym języku. Mnóstwo satysfakcji oraz motywacji przynosi świadomość, iż choć fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie pojąć.
Nie jestem popleczniczką lekkomyślnego powtarzania słów – jest to nudne a także mało skuteczne – najlepiej powtarzać słówka w kontekście, czyli czytać jak też robić wiele ćwiczeń połączonych ze słownictwem.

Najważniejsza wiadomość dla procesu uczenia się jest taka, iż w cały przebieg przyswajania obcego języka i utrwalanie są zaangażowane przeróżne części mózgu, zaś im więcej kanałów, jakimi dane do niego docierają, tym trwalsze będą ich neuronowe ślady w mózgu, co po zwyczajnie znaczy długofalowe zapamiętanie elementów danego obcego języka. Obcego języka możesz uczyć się samemu lub w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa na pewno znajdziemy szkołę dla siebie.