W jaki sposób uczyć się obcego języka?

Home / W jaki sposób uczyć się obcego języka? - 30 listopada 2021 , by admin
Mózg ludzki zdolny jest do nauki języka obcego praktycznie w każdym wieku. Dzieci uczą się inaczej niż dorośli jednakże od faktycznego powodzenia nauki zależy wiele różnorodnych czynników.

zobacz to

Autor: Jim Lukach
Źródło: http://www.flickr.com

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
Myślę, że korzyści wynikające z nauki języków obcych są na tyle ewidentne, że nie ma potrzeby ich wymieniać.

Jeżeli taka problematyka Cię intryguje, to kliknij ten link, ponieważ bardzo pokrewne treści prezentuje właśnie ten artykuł (http://www.chemiana100procent.pl/). On też jest wartościowy.

Warto z kolei zastanowić się, jak sprawić, aby nauka języka obcego była przyjemna i skuteczna. W nauce języka warto aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za różne czynności, by nauka języka była w wyższym stopniu skuteczna. Warto „bombardować” się językiem , przymuszając organizm do spożytkowania wszelkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w języku obcym patrząc na tekst utworu, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania oraz poezje w danym języku. Mnóstwo satysfakcji oraz motywacji przynosi świadomość, iż choć fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie pojąć.

Nie jestem popleczniczką lekkomyślnego powtarzania słów – jest to nudne a także mało skuteczne – najlepiej powtarzać słówka w kontekście, czyli czytać jak też robić wiele ćwiczeń połączonych ze słownictwem.

Najważniejsza wiadomość dla procesu uczenia się jest taka, iż w cały przebieg przyswajania obcego języka i utrwalanie są zaangażowane przeróżne części mózgu, zaś im więcej kanałów, jakimi dane do niego docierają, tym trwalsze będą ich neuronowe ślady w mózgu, co po zwyczajnie znaczy długofalowe zapamiętanie elementów danego obcego języka. Obcego języka możesz uczyć się samemu lub w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa na pewno znajdziemy szkołę dla siebie.