Na czym polega montessoriański system nauczania?

Home / Na czym polega montessoriański system nauczania? - 22 czerwca 2022 , by admin
Jeśli pragniemy wysłać dziecko do podstawówki, ale nie chcemy, aby było ono potraktowane jak 30 pozostałych w tej samej grupie, to mogłabyś brać pod uwagę szkoły prywatne.

W naszym kraju są ich tysiące, a od szkół publicznych odróżniają się tym, że we wszystkich klasach jest mniejsza liczba dzieci. Powoduje to, że wychowawcy mają większą ilość czasu dla każdego wychowanka. To natomiast sprawia, że niepubliczna szkoła podstawowa, stanowi naprawdę niezwykle dobre rozwiązanie. To, co dodatkowo odróżnia tego typu placówki to to, że mają one swój odrębny system nauczania. Ich filozofia kształcenia może być oparta na całkowicie innym sposobie niż ten, który znamy ze szkół publicznych. Przykładowo tego typu niepubliczna szkoła (kurs maturalny) może być oparta na systemie montessoriańskim, który opiera się na tym, że ci sami nauczyciele mogą prowadzić uczniów przez cały tok edukacji w podstawówce. Uczą oni większości przedmiotów, a wszystko ma za zadanie stworzenie specjalnej więzi pomiędzy uczniem a jego wychowawcą.
sklep z butami Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym takie placówki odróżniają się również tym, że uczniowie zdobywają doświadczenie w niezwykle przyjaznych i okazale zaprojektowanych pomieszczeniach. Kolejną różnicą jest to, że edukacja odbywa się w tematycznych cyklach, co miałoby zapewniać lepsze skupienie uwagi na konkretnych przedmiotach. Pedagogika waldorfska z kolei charakteryzuje się tym, że często stosowane są w nich zajęcia praktyczne oraz artystyczne.

Warto także mieć świadomość, że nie każda niepubliczna szkoła podstawowa musi być oparta na tradycyjnych metodach nauki. Niektóre z nich stosują w takim celu zdobycze nowoczesnej socjologii i wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu.