Co ciekawego może zaoferować Łódź odwiedzającym tę miejscowość, gdzie najlepiej zrobić w Łodzi zakupy.

Home / Co ciekawego może zaoferować Łódź odwiedzającym tę miejscowość, gdzie najlepiej zrobić w Łodzi zakupy. - 29 czerwca 2019 , by admin
Jednym z największych miejscowości w Polsce jest Łódź, i choć nie może poszczycić się tak długą historią jak Kraków, Warszawa czy Poznań, to może sporo zaoferować. W rzeczywistości prawdziwa historia tego miasta rozpoczyna się w dwa wieki temu, gdy zdecydowano że miasto to będzie stolicą przemysłu i fabryk. Przez długie lata Łódź przede wszystkim kojarzono z włókienniczym przemysłem, jaki nadal dobrze się tam miewa, lecz oprócz tego w mieście tym funkcjonują nowoczesne fabryki komputerów i sprzętu AGD.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można też zapomnieć, że w mieście tym jest zlokalizowane jedno z największych w naszym kraju centrów handlowych, a drugie od jakiegoś czasu już jest planowane. Należy także wspomnieć o położonym w pobliżu Tuszynie, jaki stał się znany w Polsce z ogromnego targowiska, na którym można kupić w zasadzie wszystko czego się będzie szukać. Z tego też powodu to miasto zaczyna coraz częściej gościć turystów, którzy zaczynają je odwiedzać przede wszystkim w celu zrobienia zakupów – więcej tutaj.

Dzisiaj zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie duże handlowe galerie, to znaczy galeria (zobacz by porównać) Łódzka oraz Manufaktura.

Ekscytuje Cię ten nieszablonowy wpis? Jeżeli tak, oprócz tego zerknij koniecznie na tekst, który jest zamieszczony w tym miejscu – on również da Ci do myślenia!

Manufaktura uważana jest za największe powierzchniowo centrum handlowo-rozrywkowe w naszym kraju, wybudowane zostało blisko dekadę temu na terenie starej fabryki. Całkowita powierzchnia centrum będzie wynosić prawie trzydzieści hektarów, na których znajduje się centrum rekreacji i rozrywki z nowoczesnym kinem i ścianką do wspinania, kompleks kulturalny oraz kulinarny – .

Uzupełnieniem całości jest ogromna przestrzeń handlowa, którą wynajmuje blisko trzysta sklepów ze wszystkich branż. Dzięki tak ogromne propozycji w Manufakturze zakupić można w zasadzie wszystko, czego się będzie potrzebować. Wielu klientów robi też zakupy w Galerii Łódzkiej, także położonej na terenach pofabrycznych, choć sam budynek jest zupełnie nowy, oddany do użytku kilkanaście lat temu. Powierzchnia całej galerii to blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych, na jakich funkcjonuje blisko dwieście z wielu różnych branż, banki i oczywiście restauracje, kawiarnie i bary.