Elementy konieczne w harcerstwie

Home / Elementy konieczne w harcerstwie - 3 marca 2021 , by admin
Harcerstwo jest grupą obecnie wciąż chętnie wybieraną w Polsce. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zyskać nowe zdolności – zwłaszcza takie, których najczęściej nie można nabyć w szkole. Są takie zastępy, do jakich można zapisywać dzieci chodzące do przedszkola. Poza tym zwykle na pierwsze zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w zbliżonym wieku. Osoby nowe w organizacji, które nie ukończyły jeszcze 10 lat, określane są mianem zuchów.

Generalnie w Polsce działają dwie duże organizacje harcerskie, do których można przynależeć. Różnią się one lekko zabarwieniem ideologicznym, w jednej z nich na przykład większy nacisk kładzie się na kwestie związane z religią. Inne są też naszywki harcerskie i pozostałe emblematy, które są oznaczeniem członkostwa w określonej organizacji. Oprócz tego dużo symboli jest wspólnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt obozowy.
Ubiór

skaut

Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co od razu odróżnia członków harcerstwa na tle innych młodych ludzi, jest specyficzny ubiór. Mundurki harcerskie sklep to przede wszystkim odpowiedni mundur. Kolor części munduru oraz wygląd konkretnych jego części zależy w dużej mierze od organizacji, do jakiej się należy. Bluzy mundurowe mogą występować więc w takich kolorach jak szary, ciemnozielony lub błękit.

Jeśli masz zamiar pogłębić swoją znajomość rzeczy z ten temat, to namawiam do mej witryny. Wystarczy wejść w moje łącze i już.

Ponadto w zależności od okazji i wykonywanej funkcji dobiera się rozmaite nakrycia głowy, na przykład kapelusz lub rogatywkę (sprawdź – internetowa składnica harcerska). Mundury dla dziewcząt trochę różnią się od chłopięcych krojem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidziane są specjalne, pasujące do bluzy spódnice.

Inne elementyOprócz samej odzieży i obuwia, dla harcerzy przewidziane jest też odpowiednie wyposażenie (zobacz tutaj). Są to przykładowo rozmaite dodatki do munduru, które mogą mieć różną symbolikę. Zaliczają się do nich naszywki, sznury i inne emblematy. Część z nich uzyskuje się z czasem, w miarę uzyskiwania określonych sprawności harcerskich. Do zwykłego wyposażenia każdego członka harcerstwa zalicza się też tak zwana finka, czyli rodzaj noża przydającego się w wielu rozmaitych sytuacjach.

Czy masz pytania odnośnie do opisywanej tematyki? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj informacje (https://www.permanent24.pl/pl/c/Microblading/46) na to zagadnienie – z pewnością będą one niezwykle interesujące.

Finki harcerskie można nabyć w wielu miejscach, z pewnością najlepszym z nich jest składnica harcerska.