Które miejsca należy odwiedzić jadąc na Kresy?

Home / Które miejsca należy odwiedzić jadąc na Kresy? - 3 maja 2022 , by admin
Dla osób, które poszukują miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w nieco mniej tradycyjny sposób, biura podróży posiadają ciekawą ofertę w postaci wyjazdu na dawne polskie tereny. Zostały one oddzielone od naszego kraju po II wojnie światowej i obecnie znajdują się na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, ponieważ o nich tu mowa, to bardzo rozległe terytorium, na miejscu którego znajdują się m.in. tego typu miejscowości jak Lwów, Wilno czy też Kamieniec Podolski. Jest tam wiele miejsc godnych zwiedzania, czego dobrym przykładem mogą być miejsca urodzin albo pogrzebu wielkich Polaków. Podczas takiej wycieczki można także zwiedzić dawne twierdze bądź zabytki sakralne. Przykładowo we Lwowie warto byłoby obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego bądź miejsce, gdzie znajdowała się znana kafeteria, w której polscy matematycy dokonywali wielkich odkryć. Należałoby też udać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym została pochowana m.in.

Czy prezentowany temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To bardzo dobrze, ponieważ gdy klikniesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://teamsport.krakow.pl/), które Cię z pewnością zaintrygują.

Maria Konopnicka.

kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Program takiej wycieczki może zawierać także wyjazdy do innych miejscowości, z których godny odwiedzin byłby z pewnością Zgierz, czyli znana obronna siedziba, która była wspomniana przez H. Sienkiewicza w słynnej trylogii. Naturalnie biuro podróży zapewniałoby także hotel. Koszt takiej wycieczki może także zawierać zaprowiantowanie. Jest to niezbędne, gdyż odległość ze Lwowa do Wilna wynosi przeszło 750 km. Należałoby pokonać taką odległość, ponieważ w Wilnie jest m.in. znana Ostra Brama, którą wspomniał na kartach „Pana Tadeusza” sam A. Mickiewicz.

W programie tego typu wycieczki mogłyby znajdować się nie tylko popularne miejsca, lecz również malownicze miejsca położone z daleka od typowych tras. Jest to idealna oferta dla osób, które chcą poczuć niepowtarzalny klimat dawnej Polski.