Komunia potomka to cudowne przeżycie dla niego, ale też dla jego rodziców – należy uwiecznić je na zdjęciach

Home / Komunia potomka to cudowne przeżycie dla niego, ale też dla jego rodziców – należy uwiecznić je na zdjęciach - 10 lutego 2023 , by admin
Udział w pierwszej komunii jest dla niejednego wspomnieniem na całe życie. Dla młodego człowieka jest na dodatek niesamowitym przeżyciem, gdyż będzie pełnoprawnym członkiem wspólnoty.

nauczyciel

Autor: European Commission DG ECHO
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza komunia święta wygląda podobnie od wielu lat. Maluchy przywdziewają białe ubranie i uczestniczą w mszy. Wówczas po raz pierwszy w życiu przyjmują komunię świętą, czyli Pana Jezusa do swego serca. Dostają także pamiątkowy obrazek, który potem najczęściej wisi na ścianie w ich pokoju przez długi czas. Zmieniła się jednak całkowicie oprawa owego dnia, która związana jest z tym, co po nabożeństwie. Kiedyś przyjęcie dla rodziny było robione w domu i tam też pstrykano pamiątkowe zdjęcia. Dzisiaj preferuje się już przyjęcia w wynajętych restauracjach. Nie trzeba się zamartwiać pichceniem ani myciem naczyń. Także fotografii nie robi się już samemu. Modne jest, żeby wykupić sesję zdjęciową u fotografa. Będzie ona wtedy profesjonalna. Światło oraz cała reszta to zadanie fotografa. My płacimy i otrzymujemy ładne zdjęcia na pamiątkę. Jeśli mieszkamy na przykład w województwie mazowieckim i interesują nas sesje komunijne Warszawa ma w tej branży sporo do zaoferowania. Bez problemów wyszukamy studio, gdzie fachowiec stworzy dla nas takie zdjęcia, jakie nam się marzą.

Nasze dziecko będzie prezentowało się pięknie na zdjęciach razem ze świecą, a następnie z rodzicami i bliskimi. Najważniejsze wydaje się być to, żeby przed wybraniem fotografa obejrzeć jego portfolio.