Zwiedzanie Kolonii

Home / Zwiedzanie Kolonii - 8 stycznia 2023 , by admin
Kiedy odwiedzamy Kolonię przez krótki okres czasu, powinniśmy szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to dlatego, że niemalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się blisko centrum.
Mało tego, główny dworzec w Kolonii znajduje się tuż przy katedrze.

Gdy chcemy odwiedzać też atrakcje które znajdują się troszkę dalej, komunikacja w Kolonii działa całkiem sprawie, kluczowe zabytki znajdują się w centrum oraz okolicy. Możemy bez kłopotu do nich dojechać. Kiedy mamy kwaterę poza centrum miasta, komunikacja miejska na pewno będzie najodpowiedniejszym wyborem. Kolonia to również istotny węzeł kolejowy między pozostałymi miejscowościami w Niemczech, możesz do niej dotrzeć z wielu pozostałych miast. Jednostki lecące do Kolonii samolotem także nie będą mieć większych kłopotów, w niedługim czasie dotrzemy na przykład pociągiem z aerodromu do głównego dworca. Vis-a-vis katedry odnajdziemy centrum informacji turystycznej, do jakiego należy zajrzeć po najświeższe mapy miejskie. Mając cokolwiek szczęścia, można tam spotkać także polskojęzyczny personel.
kolonia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Najogromniejszą atrakcją w mieście jest na pewno gotycka Katedra, która oprócz zwiedzania samej Katedry pozwala także na obejrzenie Kolonii „z góry”, dzięki opcji wejścia na więżę owej świątyni. Do tego możesz wyruszyć także do słynnego skarbca świątyni. Do atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia przynależy również Wallraf-Richartz-Museum, jakie jest pewnym z najogromniejszych muzeów w Niemczech. Odnajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki oraz malarstwa.

Następnym punktem z wartościowymi zabytkami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w jakim możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę a także dużo innych interesujących rzeczy.