Kilka prostych porad w temacie chwytania czasu

Home / Kilka prostych porad w temacie chwytania czasu - 10 sierpnia 2022 , by admin
W czasach wszechobecnych smartfonów, praktycznie każdy człowiek mógłby zrobić mnóstwo zdjęć otaczającego go świata. Należy jednak pamiętać, że nie każdy rozumie, że tak naprawdę to nie urządzenie robi zdjęcie.

To tylko narzędzie a prawdziwy talent jest ukryta w wyobraźni fotografa. Warto wiedzieć, że przy wykorzystaniu kilku wartościowych rad, każdy będzie potrafił zrobić wyjątkowe zdjęcia. Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że „fotografia” oznacza malowanie światłem. Musimy unikać lampy błyskowej. Zamiast tego powinniśmy korzystać z naturalnego światła. Istnieje nawet termin „złotej godziny”. Oznacza to chwilę po wschodzie słońca i tuż przed jego zachodem. Lampa błyskowa przyda się w dzień, kiedy na twarzach osób pojawiają się głębokie cienie.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje trzeba szybko wykorzystać, więc nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę.

Kolejna sugestia dotyczyć będzie bawienia się z perspektywą. Krótko mówiąc – nie róbmy zdjęć stojąc sztywno wyprostowani, a uklęknijmy, albo odwrotnie, wespnijmy się na jakiś mur albo mostek, aby upamiętnić obiekt pod innym kątem.

zdjęcia

Źródło: lampyilampki.pl
{www.liceum.wszedukacja.pl/artykuly/9463/Rekrutacja

Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Przy tworzeniu fotografii wykorzystajmy tzw. siatkę trójpodziału. Jest to narzędzie dostępne w niemalże każdym smartfonie. Są to w rzeczywistości przecinające się dwie pionowe oraz dwie poziome linie, a 4 miejsca ich przecięcia to tzw. mocne strony. Poza tym czas naświetlania powinien być mniejszy, niż 1/ogniskowa. Inaczej mówiąc, jeśli zdjęcia są robione przy pomocy ogniskowej 35 milimetrów, to bezpieczny czas równa się 1/35s. Następna rada dotyczy otoczenia uwiecznianego modela. Przed naciśnięciem migawki należy sprawdzić otoczenie obiektu oraz krawędzie kadru.

Chodziłoby o to, żeby po wywołaniu zdjęcia nie wyszło na to, że z ucha fotografowanej postaci nie wiadomo skąd wychodzą palce lub wystająca z jakiegoś źródła rura. Ustawmy więc modela tak, aby nie było za nim żadnych niepożądanych rzeczy.