W jaki sposób możemy pomóc zwierzakom?

Home / W jaki sposób możemy pomóc zwierzakom? - 25 lutego 2022 , by admin
Gdy widzimy zwierzęta uwięzione w makabrycznych warunkach, przewożone parędziesiąt godzin w upale czy mrozie, wyczekujące na swoją śmierć, odczuwamy bezsilność.
Choć sytuacja może wydawać się beznadziejna, są skuteczne sposoby pomocy cierpiącym stworzeniom wymagające wyłącznie minimalnego zaangażowania z naszej strony, Przede wszystkim nie nabywaj skór i futer ani dodatków z nich sprawionych.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że futro to nie jedynie płaszcz, ale również pompony, obszycia kurtek. Skórzane torebki bądź paski nie pochodzą z odpadków hodowli przemysłowej. Tak dla futra, jak i drobnych dodatków zwierzaki są zabijane codziennie. Dotyczy to nie jedynie krów czy lisów, lecz także egzotycznych zwierząt, z których robi się paski jak też ekskluzywne torebki.
fundacja

Autor: Damzy Adam Islaam
Źródło: http://www.flickr.com

Świadomy Wybór najlepszym sposobem na pomoc zwierzakom. Każdego dnia masz wybór. Wyłącznie od Ciebie zależeć będzie co nabędziesz w sklepie, co zjesz, skąd będzie pochodzić Twe pożywienie. Co możemy uczynić? Na pewno nie nabywaj jajek z tak zwanego klatkowego chowu, wybieraj zamienniki nabiału, jak dla przykładu jogurty roślinne: ryżowe, kokosowe, nie marnuj pożywienia. Wesprzyj finansowo jakąś z organizacji działających na rzecz zwierząt, może to być jakakolwiek fundacja (fundacje 1%) działająca legalnie. Każda złotówka się liczy, a najmniejsza wpłata jest cząstką wielkiej sumy działań. Metod na wsparcie zwierząt jest mnóstwo.

Pamiętaj – każdego dnia Twe działania i wybory mają duże znaczenie, dokładnie tak samo jak przedsięwzięcia aktywistów prozwierzęcych. Tylko od Ciebie będzie zależeć, którym kierunku postanowisz iść?