Czy marzenia o łatwym życiu to tylko iluzja?

Home / Czy marzenia o łatwym życiu to tylko iluzja? - 7 listopada 2022 , by admin
Jest to bardzo ciekawa rzecz, jakiej warto się nauczyć. Można by oglądać różne występy iluzjonistów w tv.
Kluczowym kryzysem młodych ludzi jest uleganie mitowi o tym, że istnieje „łatwe szczęście” zatem szczęście zdobyte spontanicznie.

Moglibyśmy zauważyć wiele przejawów podążania za czymś takim jak iluzja prostego szczęścia. Niezwykle czytelnym przykładem jest tu poszukiwanie prostych pieniędzy zatem tego typu, jakich nie zdobywa się poprzez legalną pracę, a poprzez korupcję, kradzież oraz sprzedawanie swojego ciała. Podobną filozofią kierują się ludzie szukający łatwej kariery. Nie podążają oni do tego, żeby osiągnąć wysoki poziom odpowiedzialności i pracowitości, tylko chcą awansować w zawodowym i społecznym życiu w oparciu o łapówki oraz zrezygnowanie z najważniejszych moralnych reguł. Następnym nietypowym przejawem iluzji prostego szczęścia, jest to mit o tym, że są łatwe więzi. Objawia się ten mit o budowaniu więzi, które nie są oparte na wierności oraz miłości, ale na partnerstwie.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy warsztaty cukiernicze tego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje rozterki.

Właśnie w ten sposób współczesny osobnik łudzi się, że międzyludzkie kontakty mogłyby być wystarczające w związku małżeńskim i w rodzinie.

iluzja
Częstochowa

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com

Mit o przekonaniu, że istnieją proste wartości objawia się w twierdzeniu, że wartościowe jest tylko to, co osoba sobie ceni, że dobre jest to, co robi większość społeczeństwa albo że każdy człowiek jest uczciwy dopóki nie będzie skazany prawomocnym sądowym wyrokiem. Następny przejaw szukania prostego szczęścia, to łatwe usprawiedliwianie własnych pomyłek. Główną przyczyną na dążenie dzisiejszego człowieka za mitem o tym, że jest proste szczęście, jest słabość i naiwność, a także cynizm i manipulacja.

Zawsze ludzie marzyli o łatwym szczęściu i zdarzało się, że część z nich ulegała iluzji, że łatwe szczęście naprawdę jest. Ważną przyczyną aktualnej mody o łatwym szczęściu jest celowo zaprogramowane funkcjonowanie dorosłych. Na myśli posiadamy tutaj polityków i ludzi biznesu.